Małgorzata Fudali Hakman
Porywisty wiatr, deszcz i zimno przywitały piłkarzy okręgówki po wznowieniu rozgrywek. W 20. kolejce odbyły się dzisiaj tylko 4 spotkania.

Mecz Unii Kunice z Odrą Bytom Odrzański ze względów organizacyjnych(MOSRiW Żary zamknął swoje obiekty ze względu na obostrzenia) został rozegrany na stadionie gości.
Od początku przewagę mieli bytomianie, których akcje były groźniejsze i bardziej przemyślane. Szybko zdobyta bramka przez Macieja Konsewicza, po nieporozumieniu linii obrony a bramkarzem, zapowiadała dobry poziom i dużo goli. Niestety na tej jednej zdobyczy Odry skończyło się w pierwszej części. Za to tuż przed przerwą wyrównują bramkę strzelił Denis Matuszewski. Supersnajper z Kunic chyba podrażniony przebiegiem spotkania huknął "z dużego palca" i trafił pod poprzeczkę.

Druga połowa wyrównana
W drugiej odsłonie podopieczni Tomasza Skrężyny trochę się cofnęli, ale Unia nie potrafiła tego wykorzystać. Co prawda Denis Matuszewski strzelił bramkę dającą prowadzenie kuniczanom, ale sędzia Adam Grygorowicz bramki nie uznał odgwizdując spalonego. Wtedy ożywili się miejscowi i znów przejęli inicjatywę i przycisnęli podopiecznych Jarosława Gada, na tyle skutecznie, że w ostatniej akcji meczu Tomasz Wróbel zdobył dla Odry bramkę na wagę zwycięstwa. Unia Kunice przegrała z Odrą 1:2.

Fragmenty meczu:

-Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Dużo oskrzydlających akcji, z których powinniśmy strzelić co najmniej z trzy, a nawet cztery bramki. Strzeliliśmy szybko gola i fajnie to wszystko wyglądało, dopóki przyjezdni po jednym błędzie obrony strzałem nie do obrony doprowadzają do remisu. Niewykorzystane sytuacje się mszczą- potwierdza się stara maksyma . Druga połowa trochę gorsza w naszym wykonaniu. Oddaliśmy pola rywalom, którzy zaatakowali odważniej, ale co jakiś czas mieliśmy swoje sytuacje, które też powinniśmy zamienić na bramki. W przekroju całego spotkania byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i w akcjach bramkowych. Bardzo dziękuję moim zawodnikom za serce włożone w to spotkanie i dobrą grę. Szacunek wielki dla Unii, że zdecydowali się grać i nawet, gdy powinni być gospodarzami rozegrali mecz u nas -stwierdził po meczu Tomasz Skrężyna, trener Odry Bytom Odrzański.

Trener Unii Kunice kolejny raz był niepocieszony po meczu przegranym w końcówce.

-Kolejny mecz, którego nie powinniśmy przegrać, ale trudne warunki atmosferyczne(silny wiatr) nie pozwalały na grę kombinacyjną. Fragmentami dużo przypadkowości, ale mimo wszystko to kolejny mecz w którym powinniśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Musimy poprawić skuteczność gry zarówno w obronie jak i w ataku, miejmy nadzieje ze już w następnej kolejce szczęście się do nas uśmiechnie-powiedział Jarosław Gad, trener Unii.