Odra Bytom Odrzański świętuje awans do III ligi. "Awans jest nasz" - cieszą się zawodnicy

Paweł Górski
Ilanka Rzepin pokonała na wyjeździe wicelidera ze Zbąszynka
Ilanka Rzepin pokonała na wyjeździe wicelidera ze Zbąszynka Facebook/MKS Ilanka Rzepin
- Mamy to, już nikt nam tego nie zabierze, awans jest nasz, MAMY TO - cieszy się klub na swoim profilu na FB. 32. kolejka lubuskiej IV ligi przyniosła ważne rozstrzygnięcia w czubie tabeli. Potknięcie Syreny Zbąszynek oraz zwycięstwo Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański sprawiły, że ci drudzy mogą już cieszyć się z awansu do III ligi.

Odra mistrzem IV ligi

Na dwie kolejki przed końcem sezonu awans do III ligi przypieczętowała Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. W 32. serii gier przed własną publicznością pokonała ona Pogoń Świebodzin 3:1. Gospodarze prowadzili już od pierwszej minuty, po tym jak do własnej bramki piłkę skierował zawodnik Pogoni Kamil Pawlak. Świebodzinianie zdołali jednak odpowiedzieć niespełna kwadrans później golem Dawida Sowińskiego.

W drugiej połowie podopieczni trenera Grzegorza Tychowskiego powrócili na prowadzenie, przypieczętowując tym samym awans. Najpierw w 71 minucie na listę strzelców trafił Dawid Cieśla, a niedługo później przyjezdnych dobił Damian Piotrowski.

Ilanka wraca na zwycięską ścieżkę

Radość w Bytomiu Odrzańskim nie byłaby jeszcze możliwa bez potknięcia wicelidera IV ligi Syreny Zbąszynek. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Leszczyńskiego przed 32. kolejką tracił do Odry cztery punkty, lecz przegrał u siebie z Ilanką Rzepin 1:3. Goście objęli prowadzenie w 23 minucie po golu Lado Odishviliego. W drugiej połowie „rycerze wiosny” dobili gospodarzy trafieniami Mateusza Stefanowicza i Kacpra Lewitzkiego. Dla Syreny jednego gola zdobył Paweł Dulat.

Budowlani krzyżują szyki rywalom

Choć Budowlani Lubsko już od dawna nie mają szans na utrzymanie, to w dalszym ciągu mogą namieszać wśród innych zespołów walczących o ten cel. Outsider rozgrywek pokonał Meprozet Stare Kurowo 2:1. Wszystkie gole padły w odstępie niespełna kwadransa na początku drugiej połowy. Budowlani otworzyli wynik trafieniami Marcina Piecha i Radosława Romanowskiego, a goście szybko odpowiedzieli bramką Marcina Antczaka. Niespodziewana porażka Meprozetu w Lubsku może utrudnić mu utrzymanie, gdyż aktualnie zespół ten plasuje się na 15. pozycji, która jest zagrożona spadkiem w przypadku relegacji AstroEnergy Warty Gorzów z III ligi.

Czarni znów zaskakują

Czarni Żagań po raz kolejny udowodnili, że potrafią sprawiać niespodzianki. Tym razem na wyjeździe zwyciężyli oni w starciu z Lubuszaninem Drezdenko 2:0. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale po powrocie z szatni dwa ciosy zadali piłkarze z południa województwa. W 62 minucie wynik otworzył Tomasz Urban, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Lubuszanina dobił Błażej Strugaru.

Grad goli w Sławie

Aż dziewięć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Sławie, gdzie miejscowy Dąb pokonał Pogoń Skwierzyna. Gospodarze prowadzili już od pierwszych minut, kiedy to bramkę samobójczą zdobył kapitan gości Mateusz Dura. Piłkarze trenera Krzysztofa Piosika poszli za ciosem i już po 24 minutach mieli na koncie cztery trafienia. Ze strony Pogoni w 32 minucie odpowiedział Michał Słomiński. W drugiej połowie przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale Dąb umiejętnie utrzymywał przewagę i ostatecznie zapisał na swoim koncie zwycięstwo 6:3.

Remis Spójni z Promieniem

W Ośnie Lubuskim miejscowa Spójnia podzieliła się punktami z Promieniem Żary. Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, aż w 80 minucie Michał Dyc pokonał Tobiasza Włodarczyka. Promień odpowiedział już pięć minut później – wówczas wynik na 1:1 ustalił Konrad Mazur, który pojawił się na boisku zaledwie kwadrans wcześniej.

Lechia II wysoko wygrywa w Kożuchowie

Dotkliwej porażki na własnym terenie doznała Korona Kożuchów, która uległa Lechii II Zielona Góra 0:4. Miejscowych już w trzeciej minucie „napoczął” Krzysztof Staśkiewicz, a w drugiej połowie młodzi zielonogórzanie dobili Koronę trafieniami Michała Pilarczyka, Igora Bambeckiego oraz Bartosza Żurawskiego.

Wyniki 32. kolejki IV ligi:

• Spójnia Ośno Lubuskie – Promień Żary 1:1 (bramki: Dyc – Mazur)
  • Budowlani Lubsko – Meprozet Stare Kurowo 2:1 (Piech, Romanowski – Antczak)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Pogoń Skwierzyna 6:3 (Bieleń 2, Dobrakowski, Jastrzębski, Turański, Dura samobójcza – Słomiński, Barbosa, Banaszak)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Ilanka Rzepin 1:3 (Dulat – Odishvili, Stefanowicz, Lewitzki)
  • Piast Iłowa – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 0:3 (Jankowski, Grzelczak, Markowski)
  • Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Pogoń Świebodzin 3:1 (Pawlak samobójcza, Cieśla, Piotrowski – Sowiński)
  • Lubuszanin Drezdenko – Czarni Żagań 0:2 (Urban, Strugaru)
  • Polonia Słubice – Odra Nietków 2:0 (Stadie, Świder)
  • Korona Kożuchów – Lechia Zielona Góra 0:4 (Staśkiewicz, Pilarczyk, Bambecki, Żurawski)