MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie jest dobrze. Padł nowy rekord. W Polsce ponad 50 tys. zakażeń. Jak wygląda sytuacja w Nowej Soli i powiecie? | raport z 26 STYCZNIA

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
W środę, 26 stycznia w całej Polsce potwierdzono 53 420 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy wynik od 4 marca 2020, kiedy w naszym kraju odnotowano pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Jak wygląda sytuacja w Nowej Soli i powiecie nowosolskim?

CZYTAJ RAPORT >>>

WIDEO: Omikron u dzieci. Jakie są objawy?


Obecne dane są o 30 proc. wyższe od dotychczasowego rekordu z 22 stycznia, gdy potwierdzono prawie 41 tys. infekcji.

W Lubuskiem odnotowano w środę 649 zakażeń (to o 318 przypadków mniej od dotychczasowego rekordu w naszym regionie). 

Wskaźnik zakażeń w Lubuskiem wzrósł do poziomu 50,90 os. na 100 tys. mieszkańców.

Przy okazji wzrostu dobowej liczny zakażeń, nie możemy nie zauważyć bardzo ciekawej sytuacji w lubuskich szpitalach. Otóż systematycznie spada w nich liczba osób podłączonych do respiratora. Aktualnie to już tylko 14 osób (spadek o cztery osoby w stosunku do wtorkowych danych). Po raz ostatni tak niska liczba wykorzystywanych respiratorów była notowana 6 listopada 2021. Dodajmy, że rośnie jednak liczba hospitalizowanych. W środę podano, że jest ich 425, a więc o 13 więcej niż we wtorkowym raporcie.

W środę poinformowano także o 276 zgonach związanych z COVID-19. Osiem z nich było w Lubuskiem. Zmarły trzy osoby z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, dwie z powiatu żarskiego, jedna z gorzowskiego, jedna ze świebodzińskiego i jedna z Gorzowa.

Czytaj również:
https://gazetalubuska.pl/co-zniecheca-polakow-do-szczepien-zaskakujacy-wynik-sondazu/ar/c14-16015777
W środę, 26 stycznia w całej Polsce potwierdzono 53 420 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy wynik od 4 marca 2020, kiedy w naszym kraju odnotowano pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Jak wygląda sytuacja w Nowej Soli i powiecie nowosolskim? CZYTAJ RAPORT >>> WIDEO: Omikron u dzieci. Jakie są objawy? Obecne dane są o 30 proc. wyższe od dotychczasowego rekordu z 22 stycznia, gdy potwierdzono prawie 41 tys. infekcji. W Lubuskiem odnotowano w środę 649 zakażeń (to o 318 przypadków mniej od dotychczasowego rekordu w naszym regionie). Wskaźnik zakażeń w Lubuskiem wzrósł do poziomu 50,90 os. na 100 tys. mieszkańców. Przy okazji wzrostu dobowej liczny zakażeń, nie możemy nie zauważyć bardzo ciekawej sytuacji w lubuskich szpitalach. Otóż systematycznie spada w nich liczba osób podłączonych do respiratora. Aktualnie to już tylko 14 osób (spadek o cztery osoby w stosunku do wtorkowych danych). Po raz ostatni tak niska liczba wykorzystywanych respiratorów była notowana 6 listopada 2021. Dodajmy, że rośnie jednak liczba hospitalizowanych. W środę podano, że jest ich 425, a więc o 13 więcej niż we wtorkowym raporcie. W środę poinformowano także o 276 zgonach związanych z COVID-19. Osiem z nich było w Lubuskiem. Zmarły trzy osoby z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, dwie z powiatu żarskiego, jedna z gorzowskiego, jedna ze świebodzińskiego i jedna z Gorzowa. Czytaj również: https://gazetalubuska.pl/co-zniecheca-polakow-do-szczepien-zaskakujacy-wynik-sondazu/ar/c14-16015777 Pixabay
W środę, 26 stycznia w całej Polsce potwierdzono 53 420 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy wynik od 4 marca 2020, kiedy w naszym kraju odnotowano pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Jak wygląda sytuacja w Nowej Soli i powiecie nowosolskim?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto