Modelowa praca w Nowej Soli cz. 2: W dobie nowoczesnych technologii

Artykuł sponsorowany Model Opakowania Sp. z o.o.
W minionym tygodniu odsłoniliśmy przed Państwem ekologiczny wymiar opakowań z tektury falistej. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, przedstawiamy jej nowoczesny aspekt.

Tektura falista to jeden z najbardziej popularnych materiałów opakowaniowych ostatnich lat. Wyróżnia ją szereg wartościowych cech m.in. trwałość, niemal nieskończone możliwości konstrukcji, przyjazność dla środowiska naturalnego i wiele innych. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno w przemyśle, jak i w życiu codziennym. Dowodem tego jest jej wszechobecność we wszystkich kluczowych sektorach przemysłu, od opakowań do żywności, przez produkty higieniczne, kosmetyki i produkty farmaceutyczne, po tekstylia oraz artykuły elektroniczne. Oprócz swoich właściwości, materiał ten zawdzięcza swoją rosnącą popularność nowoczesnym technologiom, jakie pojawiły się na rynku wraz z digitalizacją branży opakowań. Przykładem może być druk cyfrowy, który pozwala producentom na tworzenie innowacyjnych projektów opakowaniowych. Tektura falista zapewnia odpowiednią ochronę produktu bez konieczności stosowania dodatkowych elementów ochronnych w postaci folii bąbelkowej, styropianu, pianki czy różnego rodzaju wypełnień z tworzyw sztucznych. Ponadto, konstrukcje z tektury są niezwykle lekkie, co przekłada się na wygodę w ich transporcie.

Obecnie opakowanie to coś więcej niż tylko sposób na przetransportowanie towarów - to także możliwość atrakcyjnego zaprezentowania produktu, jak i całej marki oraz dostarczenia klientom niezapomnianych wrażeń podczas jego odpakowywania. Rozwiązania w postaci spersonalizowanych opakowań są możliwe dzięki najnowszym technologiom drukarskim. Dostarczają one producentom opakowań z tektury falistej nowe możliwości marketingowe, pozwalające wyróżnić się na rynku i przyciągnąć nowych klientów. Pozwalają na nanoszenie specjalnych kodów, takich jak np. kody QR, które ułatwiają identyfikację konkretnego opakowania.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, takie jak np. systemy do zarządzania jakością produkcji. Jednym z przykładów jest system CartonStar firmy Isra Vision, który wykrywa wady jakościowe tektury falistej zarówno na etapie pre jak i postpressu, lokalizując oraz kategoryzując błędy, takie jak np. odchylenia kolorów.

Nieograniczone możliwości w zakresie konstrukcji tektury falistej powodują, że producenci tego typu rozwiązań znacznie podnoszą poprzeczkę na rynku opakowań w zakresie oferowanej jakości, umożliwiając tworzenie niepowtarzalnych produktów. Uszlachetnienia w postaci np. wycinanych okienek, różnego rodzaju kształtów, pozwalają na stworzenie opakowania o wyjątkowym charakterze, które oprócz swoich tradycyjnych funkcji, będzie niosło ze sobą także historię danego produktu. W ten sposób, przykładowo, indywidualny projekt opakowania ze specjalnie wyciętym okienkiem może uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, co znajduje się w środku, tworząc z produktem spójną całość. Ponadto, szeroka gama dostępnych technologii uszlachetniających w druku opakowań, takich jak tłoczenia, złocenie, foliowanie czy lakierowanie pozwalają zwrócić uwagę na konkretne fragmenty opakowania i nadać mu wygląd premium, gwarantując lepszą widoczność marki.

Tektura falista to odpowiedź na obecne wymagania branży opakowań, która umożliwia producentom tworzenie spersonalizowanych opakowań o nieskończonych wariantach konstrukcji, dając możliwość idealnego dopasowania do każdego produktu. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, tektura falista rośnie w siłę i buduje przyszłość pełną innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych.

Zainteresowaliśmy Was? Chcecie już teraz dołączyć do nowo rekrutowanego zespołu? Wyślijcie swoje CV na adres: rekrutacja.mns@modelgroup.com lub Model Opakowania Sp. z o.o., ul. Inżynierska 1, 67-100 Nowa Sól. A jeśli jeszcze się zastanawiacie, to zachęcamy do przeczytania kolejnego artykułu i przekonania się, że warto być częścią naszego zespołu.

Dodaj ogłoszenie