Mistrzostwa Czarnej Dywizji w OSF [ZDJĘCIA]

kpt. Dariusz Kudlewski
Mistrzostwa Czarnej Dywizji w OSF
Mistrzostwa Czarnej Dywizji w OSF st.szer. Krzysztof Kowalski
23 kwietnia w Świętoszowie na Ośrodku Sprawności Fizycznej (OSF) podczas mistrzostw 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) rywalizowali ze sobą najsprawniejsi żołnierze „Czarnej Dywizji”.

Jak się okazało, organizując prestiżowe mistrzostwa w OSF mało gościnni dla przybyłych drużyn okazali się żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Mistrzostwo drużynowe i indywidualne wśród mężczyzn zdobyli świętoszowscy pancerniacy. Wśród kobiet najlepszą okazała się zawodniczka z Sulechowa, ale pozostałe miejsca na podium zajęły także panie z 10BKPanc.

To były wyjątkowe mistrzostwa dywizji z różnych względów. Po raz pierwszy na OSF rywalizowały kobiety żołnierze oraz był naprawdę wysoki poziom sportowy wszystkich drużyn. Głęboki szacunek dla sportowców. Wystarczy dodać, że w szranki stanęli między innymi ubiegłoroczni medaliści mistrzostw Wojska Polskiego w OSF.- komentuje major Sławomir Wąs, Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 10BKPanc. Do klasyfikacji zespołowej liczył się łączny czas pokonania OSF przez drużynę składającą się z 5 żołnierzy (4 mężczyzn i kobieta).

Już w pierwszym biegu reprezentanci 10 Brygady Kawalerii Pancernej dali do zrozumienia rywalom, że również w tym roku pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej zostanie w Świętoszowie. Bardzo dobre wyniki indywidualne nie pozwoliły jednak na odpuszczenie drugiego biegu, w którym wszyscy świętoszowscy zawodnicy poprawili swoje rezultaty a suma czasów w przełożeniu na rywalizację zespołową pozwoliła 10BKPanc na zajęcie I miejsca.

Wyprzedzili o około 50 sekund reprezentację 5 Pułku Artylerii z Sulechowa, III miejsce przypadło zawodnikom z 11 batalionu dowodzenia z Żagania a na IV miejscu zawody ukończyła drużyna 17WBZ z Międzyrzecza. Emocjonująca była także rywalizacja indywidualna. W ostatniej parze drugiego biegu spotkali się najlepsi zawodnicy po pierwszym biegu kpr. Adam Marcinkowski z 10BKPanc (pierwszy bieg 51.14 sek.) i st.szer. Dominik Gałązka z 17WBZ (pierwszy bieg 51.43 sek.). - Liczyłem na swój dobry występ. Byłem mocno zmotywowany i wiedziałem, że wierzą we mnie również kibicujący koledzy, ale rywalem z 17 WBZ był aktualny mistrz Wojska Polskiego. O wszystkim miał zadecydować ostatni bieg i … jestem mistrzem 11LDKPanc. - mówił zwycięzca, kapral Marcinkowski z 10BKPanc.

Ostatni bieg to niezwykle zacięta rywalizacja, gdzie od startu do mety nie było widać zdecydowanego prowadzącego. Lepszym finiszem wykazał się kapral Marcinkowski, który z czasem 49.74 sek. zwyciężył w mistrzostwach, st.szer. Gałązka uzyskał 50.18 sek., co pozwoliło mu zająć drugie miejsce, na trzecim miejscu z czasem 51.97 sek. uplasował się reprezentant 11batalionu dowodzenia z Żagania st.szer. Krystian Micygiewicz. Jak wcześniej wspomniał kierownik zawodów po raz pierwszy w mistrzostwach 11LDKPanc na Ośrodku Sprawności Fizycznej rywalizowały także kobiety. Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyła starszy kapral Elżbieta Sarnecka z 5 Pułku Sulechowa. II miejsce zajęła starszy szeregowy Urszula Orszulak z batalionu dowodzenia 10BKPanc a III miejsce przypadło także dla zawodniczki ze Świętoszowa, artylerzyście z dywizjonu artylerii samobieżnej - szer. Natalii Szczęsnowicz.