Lubuskie derby. Stal Gorzów była faworytem i wygrała w Zielonej Górze

Mariusz Kapała
Cezary Konarski
Mariusz Kapała / GL
Lubuskie derby dla Stali Gorzów. Piłkarze ręczni z Gorzowa byli faworytami pierwszoligowego starcia z AZS-em Zielona Góra i z tej roli wywiązali się bardzo dobrze. Wygrali w Zielonej Górze 35:29.

PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra - TL Ubezpieczenia Stal Gorzów 29:35 (17:17)

• AZS: Mańczak, Siedlecki – Kuliński 6, Góral 5, Skawiński 4, Franaszek 4, Kociszewski 3, Stępień 3, Chałupka 2, Należyty 1, Chomenko 1, Górecki, Więdłocha, Juszczak, Kiersnowski.
  • Stal: Marciniak, Nowicki – Kryszeń 9, Bronowski 9, Starzyński 6, Gintowt 5, Kłak 2, Gałat 1, Szembek 1, Pietrzkiewicz 1, Stupiński 1, Droździk, Renicki.

Gorzowianie szczególnie dobrze zagrali w drugiej połowie meczu, w której osiągnęli zdecydowaną przewagę. W pierwszej odsłonie lepiej grali zielonogórzanie, którzy bardzo długo prowadzili. Ich przewaga sięgała nawet czterech bramek (m.in. 11:7 w 18 min). Szczypiornistom Stali udało się jednak odrobić wszystkie straty jeszcze przed przerwą, a tuż po zmianie stron objąć prowadzenie (18:17). AZS zdołał wyrównać w 32 min (18:18), ale kolejne minuty zdecydowanie należały do przyjezdnych, którzy do 37 min zdobyli cztery bramki z rzędu, a zielonogórzanie ani jednej (18:22). Stalowcy przejęli kontrolę nad meczem, w którym ich największa przewaga sięgała nawet siedmiu trafień (m.in. 31:24, 34:27).