Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna odsłona projektu online WyGRAJ To! Zespół Biała Ćma powalczy o koncertową przepustkę na scenę Winobrania 2021

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Biała Ćma bierze udział w projekcie WyGRAJ To! Stawką jest koncert na scenie Winobrania 2021
Biała Ćma bierze udział w projekcie WyGRAJ To! Stawką jest koncert na scenie Winobrania 2021 Jacek Katos/Zdzisław Haczek
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 4 grudnia, na kolejna odsłonę online projektu WyGRAJ To! Stawką jest występ na scenie Winobrania 2021.

Zielonogórski Ośrodek Kultury w trudnych dla kultury czasach pandemii wystartował z projektem WyGRAJ To! Przedsięwzięcie jest po to, byśmy wspólnie zdecydowali o tym, kogo usłyszymy na scenie Winobrania 2021.
- Chcemy poznać Wasze talenty bez względu na wiek, rodzaj muzyki czy poziom zaawansowania. Chcemy abyście mogli się poznać, nabrać doświadczenia i powiedzieć nam, jak możemy pomóc Wam w osiągnięciu zamierzonych celów – piszą organizatorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, adresując WyGRAJ To! do muzyków z Zielonej Góry i okolic.

Zasady projektu WyGRAJ To!

Do końca stycznia, na profilu Facebook i kanale YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się 8 zespołów lub wokalistów. Są to transmisje na żywo, a wideo będzie dostępne w sieci przez 7 dni. W czerwcu 2021 roku pojawią się wszystkie nagrania po to, by zagłosować na to, co podoba Wam się najbardziej, co chcielibyście usłyszeć na żywo podczas Dni Zielonej Góry Winobranie 2021.
W ramach projektu WyGRAJ To! wystąpiły już Motelli i Meteroids.

Czas na Białą Ćmę

W piątek, 4 grudnia 2020 o godzinie 19.00 na profilu Facebook i kanale YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się transmisja online koncertu zespołu Biała Ćma.

Biała Ćma zaczęła grać latem 2017 r. Impulsem do rozpoczęcia działalności było jubileuszowe wydawnictwo Jacka Katosa – niezależnego, zielonogórskiego poety i performera, reportera i filmowca związanego teraz z Gazetą Lubuską. Jednym z elementów wydawnictwa była płyta muzyczna (Partes Corporis, Animae Fragmenta) zawierająca różnorodne interpretacje wierszy Katosa wykonane przez zaproszonych muzyków. Na płycie znalazły się dwa utwory Białej Ćmy: „Skrzydła mojego anioła” oraz kluczowy dla rozwoju zespołu „Kac erotyk” (oba dostępne w serwisie YouTube). Nagrania dokonane w okresie od lutego do października 2019 roku zostały zwieńczone wydaniem debiutanckiego albumu „Pojawienia”. Płyta ukazała się 25 listopada 2019 r.

Na koncert 4 grudnia 2020 r. w Hydro(za)gadce zespół Biała Ćma przygotował specjalną niespodziankę!

Kajetan Suder – (Zielona Góra) kompozytor, wokalista, samorządowiec, społecznik, animator, aktor kabaretowy (Bez Reszty, Z Górki, Kabaret Grubasy). Główny specjalista ds. kultury w Urzędzie Miasta Zielona Góra. W latach 2009-2016 związany z Inicjatywą Sceniczną FRUUU. Inicjator 5. edycji największych w Polsce warsztatów improwizacji kabaretowej na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Pomysłodawca akcji społecznej Love-Las. Współtwórca serwisu satyrycznego „Telewizja Nie Wiem”. Szkoleniowiec Impro Studio. Nominowany do nagrody dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej w 2016 roku oraz do tytułu Osobowości Roku 2019 w dziedzinie kultury w plebiscycie „Gazety Lubuskiej”.

Sebastian Siuda alias „Mała Fuzja” – (Gorzów Wielkopolski) gitarzysta, wykonawca niezależny, kompozytor, stypendysta Miasta Gorzów Wielkopolski i laureat nagrody im. Janusza Słowika (nagroda zbiorowa dla stowarzyszenia Sztuka Miasta). Autor solowych albumów „Indywidualizm” oraz „Industria”, a także „Nihilist” we współpracy Kamil Kwiatkowskim „Wrathu”. Twórca studia muzycznego Fuzja Studio zlokalizowanego w poniemieckim schronie w Kłodawie, a także kolektywu Laborat0rium, zrzeszającego muzyków eksperymentalnych. Mała Fuzja jest nazwą muzycznej drogi Sebastiana mającej początek w 2013 r.Muzyka zespołu ulokowana jest na pograniczu post-rocka, indie i ambientu. Ma charakter niezależny, który sprzyja wzmocnieniu warstwy tekstowej. Śmiałe kompozycje Kajetana preferujące nieszablonowe metrum i harmonię; awangardowe, post-rockowe interpretacje i oryginalne linie gitarowe Sebastiana powodują, że muzyka jest bogata i obrazowa. Swoistą specjalizacją zespołu jest muzyczna interpretacja wierszy współczesnych poetów. Odbiorca docelowy Białej Ćmy to człowiek samodzielny, znający i doceniający źródła spoza głównego obiegu i – chyba nade wszystko – przestrzeń. Biała Ćma lubi wieczór i noc. Znaczące lokale, domy kultury, kultowe miejsca i festiwale. Biała Ćma na żywo tworzy akustyczny klimat tworzony przez dwie gitary i głębokie dusze. Emocjonalny, samoistny głos Kajetana w połączeniu z autonomiczną, ale komplementarną techniką Sebastiana potrafią objąć przestrzeń, czas i odczuwanie widzów pozostając w ich odbiorze na długo.

Początek koncertu online w piątek, 4 grudnia 2020 o godz. 19.00.
Profil Facebook Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury
Kanał YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – https://www.youtube.com/user/amfiteatr

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto