Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jesień to dobry moment, żeby przywrócić jej świeżość i blask

Mariola Marklowska
Po lecie skóra twarzy i szyi jest przesuszona (to efekt działania promieni słonecznych), mało elastyczna, a bardzo często również szara. Trzeba ją odświeżyć, nawilżyć i przywrócić jej zdrowy koloryt.

Po lecie skóra twarzy i szyi jest przesuszona (to efekt działania promieni słonecznych), mało elastyczna, a bardzo często również szara. Trzeba ją odświeżyć, nawilżyć i przywrócić jej zdrowy koloryt. Jeśli nie usuniemy z niej zrogowaciałego naskórka, nie będzie w stanie „przyjąć” nawet najlepszego kremu. Najlepszym rozwiązaniem jest dla niej zabieg eksfoliacji, czyli głębokiego złuszczania za pomocą kwasów.

– Tego typu zabiegi można wykonywać tylko dwa razy w roku: jesienią i wiosną – tłumaczy Izabella Markowska, właścicielka Instytutu Piękności „Izabella” w Katowicach. – Używanie preparatów kwasowych zimą i latem, kiedy słońce grzeje najsilniej, jest błędem, ponieważ narażamy naszą skórę na przebarwienia i różnego rodzaju schorzenia.

Z tego samego powodu nie wolno stosować kwasów bezpośrednio przed opalaniem i wyjazdem na wczasy za granicę (do „ciepłych krajów”). Skórę trzeba wtedy zabezpieczyć przed słońcem preparatem z bardzo wysokim filtrem ochronnym, najlepiej tzw. blokerem.

Większość salonów kosmetycznych proponuje klientom serię od kilku do kilkunastu zabiegów z użyciem kwasów owocowych AHA lub BHA. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeznaczyć na nie kilka tygodni. Katowicki Instytut Piękności „Izabella” opracował własną metodę – oferuje 3-dniową kurację przy użyciu włoskiego preparatu, zawierającego w swoim składzie skoncentrowane biokwasy owoców egzotycznych (papaja, mango) oraz kwasy: mlekowy, winny, cytrynowy i gronowy. Oparł się na własnych doświadczeniach.

Dlaczego kuracja trwa tylko 3 dni?
– W pierwszym dniu obumarłe komórki naskórka gwałtownie odklejają się od skóry. W drugim i trzecim dniu usuwamy to, co jeszcze pozostało na skórze, m.in. na obrzeżach twarzy, gdzie skóra jest bardziej odporna na działanie kwasów – tłumaczy Izabela Rotter, technik usług kosmetycznych, pomysłodawczyni trzydniowej kuracji.

Tego typu zabiegi są polecane osobom w różnym wieku, nie tylko paniom, ale i panom. W niektórych przypadkach, kiedy naskórek jest cienki i wrażliwy, kurację skraca się do dwóch dni. Przeciwwskazaniem jest skóra trądzikowa pokryta ropnymi wykwitami, skłonna do alergii i naczynkowa.


Zabieg krok po kroku

1 Demakijaż twarzy i szyi. 2 Nałożenie kwasów na oczyszczoną skórę. 3 Usunięcie kwasów za pomocą wody. 4 Nałożenie na 10-20 minut maski neutralizującej, która uspokoi skórę. 5 Jeśli skóra nadal jest zaróżowiona, można jej zafundować 5-minutowy okład z węglanu wapnia. 6 Nałożenie kremu (rewitalizującego lub odżywczego, w zależności od potrzeb).

Ile to kosztuje

Za jeden zabieg zapłacimy ok. 100 zł. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba się poddać 3 takim zabiegom. Wykonuje się je dzień po dniu. Kurację warto powtórzyć wiosną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto