Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
Myjka ciśnieniowa może mieć wiele zastosowań. Nie każda myjka nada się jednak do wszystkich. Możemy wyróżnić 4 podstawowe zastosowania myjek ciśnieniowych:
- Myjka ciśnieniowa do samochodu
- Myjka do mycia okien
- Myjka do mycia kostki brukowej
- Myjka do mycia elewacji
Wyżej wymienione myjki ciśnieniowe mogą różnić się między sobą szczególnie ciśnieniem. Do mycia samochodu zaleca się wybór myjek z mniejszym ciśnieniem lub możliwością regulacji, gdyż zbyt wysokie ciśnienie mogłoby uszkodzić lakier. Należy również zwrócić uwagę na to, czy do myjki ciśnieniowej, która nas interesują są również w zestawie dołączone szczotki, czy inne elementy. Specjalna szczotka do mycia przyda się przy myciu kostki brukowej lub przy praniu tapicerki. Do samego mycia okien zwykle używa się myjek parowych, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wykorzystać do mycia okien myjek ciśnieniowych. Warto jednak mieć na uwadze, że możemy w ten ubrudzić elewację. Dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w środki czyszczące. One również będą różnić się między sobą zastosowaniem.
Myjki ciśnieniowe w najlepszych cenach

Nilfisk
Nilfisk CORE 140-6 POWERCONTROL PREMIUM CAR WASH
Ciśnienie:140 barów;Długość węża:6 m;Funkcje dodat…

Bosch
Bosch UniversalAquatak 135
Ciśnienie:135 barów;Długość węża:7 m;Funkcje dodat…

Bosch
Bosch EasyAquatak 100
Ciśnienie:100 barów;Długość węża:3 m;Funkcje dodat…

Bosch
Bosch UniversalAquatak 130
Ciśnienie:130 barów;Długość węża:6 m;Funkcje dodat…
Myjka ciśnieniowa - podstawowe parametry
Moc - wpływa głównie na zużycie prądu. Najsłabsze myjki posiadają moc 1200-1600 W. Natomiast najmocniejsze 2,5-3 kW.
Ciśnienie robocze i maksymalne - ciśnienie robocze, czyli uśredniona wartość ciśnienia. Na to głównie należy zwracać uwagę. Ciśnienie maksymalne zwykle osiąga się jedynie na chwilę, ale warto mieć to na uwadze, gdyż może ono zaszkodzić niektórym nawierzchniom. Zwykle ciśnienie robocze, które można uzyskać w myjkach średniej klasy to 65-170 bar.