Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak nazwać to miejsce w Zielonej Górze? Czy jest nazwa, która się przyjmie? Wkrótce poznamy zwycięzcę konkursu. WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
Do piątku można proponować nazwy kąpieliska w Zielonej Górze Ochli, które przechodzi całkowitą metamorfozę. Dla zwycięzcy jest atrakcyjna nagroda. Propozycje można zgłaszać na utworzonej w tym celu stronie internetowej. Wystarczy tylko podać pomysł na nazwę i swój adres mejlowy.

Kąpielisko w Zielonej Górze Ochli. Jest konkurs na nazwę

Dobiegają końca prace przy przebudowie kąpieliska w Zielonej Górze Ochli. Miejsce przechodzi całkowitą metamorfozę. Miało być gotowe na wakacje. Jednak ze względu na konieczność wykonania nowego przepustu pod ulicą Botaniczną, znalezienie skarbu na terenie obiektu i niski stan wód na Dzikiej Ochli termin musiał być przesunięty. Zaczyna się finisz robót. Na przełom roku planowane są końcowe odbiory. To czas aby wybrać nazwę tego odnowionego miejsca.

- Lazurowa woda, gigantyczne kolorowe zjeżdżalnie i delikatny piasek. Kąpielisko w Ochli zachwyca - podkreślają pracownicy urzędu Miejskiego w Zielonej Górze w komunikacie na temat konkursu. - Miejsce potrzebuje jeszcze tylko odpowiedniej nazwy. Ta, która zwycięży, w formie grafiki przywita gości wchodzących na kąpielisko.

Autor zwycięskiej nazwy otrzyma atrakcyjną nagrodę - roczny karnet rodzinny na korzystanie z obiektu ufundowany przez MOSiR.

Zielona Góra Ochla. Jak nazwać kąpielisko?

Zdaniem Roberta Jagiełowicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze ogłoszenie konkursu na nazwę obiektu to dobry pomysł.

– Mieszkańcy mają możliwość wykazać się i przedstawić fajne pomysły. Nazwa takiego obiektu przecież niekoniecznie musi być narzucona przez nas. Te najfajniejsze pomysły zostaną wzięte pod uwagę – zapowiada.

Wyborem nazwy spośród propozycji zajmie się specjalnie w tym celu powołana komisja. Na terenie obiektu jest miejsce na napis i logo MOSiR-u, który będzie go prowadzić. A pod spodem jest też miejsce na nazwę.

Kiedy o konkursie poinformował prezydent Janusz Kubicki w mediach społecznościowych, internauci zaczęli wręcz ścigać się z podawaniem nazw. Zaproponowano m.in. Park Wodny Ochlik, OchlaAquaPark, Ochlanka, Bioresort Ochla, Zielanka, Ochlandia.

Nazwa dla kąpieliska w Zielonej Górze Ochli. Gdzie składać propozycje?

Aby wziąć udział w konkursie nazwę należy zgłosić na specjalnym formularzu opublikowanym na stronie: zielonagora.konsultacjejst.pl.
Oprócz nazwy, wystarczy podać swój adres mejlowy. Czas mija 29 września.

To nie pierwszy raz, kiedy głos mieszkańców jest brany pod uwagę przy wyborze nazwy. – Park linowy na Gęśniku też ma nazwę nadaną przez mieszkańców w ramach konkursu – przypomina dyrektor Jagiełowicz. Autorką pomysłu na nazwę Gęsie tarasy była wówczas Aurelia Chełmicka, uczennica Zespołu Edukacyjnego nr 9 na Osiedlu Zastalowskim.

Tymczasem, Centrum Rekreacyjno - Sportowe w Zielonej Górze to znany już w kraju po prostu CRS. Zdaniem Jagiełowicza trudno byłoby wybrać nazwę, która by się przyjęła. Sprawa jest jednak otwarta. Jeśli znajdzie się sponsor tytularny, będzie to możliwe.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak nazwać to miejsce w Zielonej Górze? Czy jest nazwa, która się przyjmie? Wkrótce poznamy zwycięzcę konkursu. WIDEO - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto