Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imprezowy weekend w Lubuskiem (17-19 czerwca) [PROGRAM]

red.
Lady Pank zagra na Rybobraniu 2016 w Krośnie Odrzańskim.
Lady Pank zagra na Rybobraniu 2016 w Krośnie Odrzańskim. Fot.Krzysztof Szymczak/Polska Press
Sprawdź, co się dzieje w Lubuskiem w ten weekend, 17-19 czerwca i zaplanuj wolny czas.

SŁUBICE
W piątek, 17 czerwca, 25-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie.
W programie: o godz. 15.00 - Collegium Polonicum dyskusja o tym, co przyniosły nam lata od podpisania Traktatu Polsko- Niemieckiego. O 16.30 otwarcie wystawy fotograficznej "Słubice-Frankfurt. 25 lat dobrego sąsiedztwa", która przypomni najważniejsze wydarzenia tych 25 lat. Od 15.00 do na placu Bohaterów rodzinny festyn z koncertami gwiazd.

Sobota, niedziela (18-19 czerwca) festiwal Most.
- Program na sobotę: 14.00, pl. Bohaterów, piknik rodzinny; 19.00, koncert „Blues na granicy”, wystąpi zespół Black Bone Company (Niemcy) i Sebastian Riedel&Cree.
- Niedziela: 14.00, pl. Bohaterów, piknik rodzinny z atrakcjami, występami i koncertami; 18.00, koncert grupy SBB. Wstęp na imprezy jest darmowy.

RZEPIN
W sobotę, 18 czerwca, w Starościnie k. Rzepina będą miały miejsce „Regionalne Dni Lasu, połączone z obchodami Jubileuszu 70-lecia Nadleśnictwa Rzepin i Jubileuszu 60-lecia Technikum Leśnego w Starościnie”.
W programie obchodów (godz. 9.30 - 17:00) - Msza Święta w kościele pw. Św. Huberta w Starościnie. Część oficjalna oraz artystyczna na stadionie Technikum Leśnego w Starościnie.

W tym samym dniu, przy Ratuszu w Rzepinie w godzinach 9.00 – 14.00, leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przygotują stoiska prezentujące różnorodne zagadnienia związane z gospodarką leśną. Będzie można poznać leśne ciekawostki, uczestniczyć w grach i zabawach o tematyce przyrodniczej kierowanych do różnych grup wiekowych.

KROSNO ODRZAŃSKIE
Rybobranie 2016
sobota 18 czerwca:
15.00 - Parada Rybobraniowa,
16.00 - powitanie z Wodnikiem (port rzeczny),
16.30 - Turniej Krośnian,
19.30 - koncerty: Las Melinas, Best 4,
21.30 - gwiazda wieczoru - Zespół Loka,
23.30 - pokaz sztucznych ogni.

Niedziela, 19 czerwca
10.00 - Rybobraniowy Turniej Derbowy (stadion OSIR),
11.00 - spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem (Zamek Piastowski),
13.00 - strefa kulinarna przy porcie rzecznym (pokazy Roberta Makłowicza, warsztaty kulinarne oraz konkurs kulinarny),
17.00 - koncert Haliny Frąckowiak,
18.00 - finał Loterii Rybobraniowej,
19.30 - rejs po Odrze z degustacją win,
21.00 - koncert zespołu Lady Pank.

XII Szlak Koźlarski
17-19 czerwca
Piątek, 17 czerwca:
Wąchabno: 10.00-17.00 warsztaty dla dudziarzy i młodzieży z okolic, wędrówka śladami kozła i dud po regionie: 11.00 Filharmonia Folkloru Polskiego (Zbąszyń), Izba Pamiątek Regionalnych i Skwer Koźlarzy Ziemi Babimojskiej (Babimost), Karczma Taberska (Janowiec)
Wojnowo
19.00 Wesele wojnowskie, sala wiejska

Sobota, 18 czerwca:
Wąchabno 9.00-16.00 warsztaty dla dudziarzy, koźlarzy i młodzieży z okolicy, prezentacja budowy dud i kozła
10.00-16.00 szlak koźlarski im. Tomasza i Walentego Brudłów: Wąchabno-Linie (V Przystanek Literatów), Wojnowo-Nowe Kramsko (VI Przystanek Jadwigi), Podmokle Wielkie (Biesiada „Z dudami-kozłami po Europie”).
Kopanica
17.00 warsztaty chóralne „Z kozłem śpiewać każdy może...” Dom Katolicki
Wąchabno 17.30-19.30 konkurs dudziarzy i koźlarzy, sala wiejska
20.00 wesele wąchabskie Celtowie i Słowianie, przy remizie i sali
21.00 Wesele Wąchabskie/zabawa wiejska

Niedziela, 19 czerwca:
Kopanica
9.00 msza dudziarska w kościele parafialnym
10.30 znicze i kwiaty na grobach T. Brudły i A. Rybarczyka
11.00 finał w Domu Katolickim.

PRZYTOK
Rodzinny Dzień Dziecka dla Zuzi i Adriana. Niedziela, 19 czerwca. Przytok, Akademia Tenisa V Szlem
Start godzina 12.00. Będą atrakcje dla najmłodszych, trochę starszych i tych najstarszych - każdy znajdzie coś dla siebie:
- koncerty, pokazy, występy,
- dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z kulkami,
- gry zręcznościowe i logiczne,
- Bubble Soccer, Archery Tag, Human Bowling,
- malowanie twarzy,
- turniej tenisowy,
- loteria fantowa i licytacja,
- kocykowanie,
Ponadto tego dnia będzie można zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) jako potencjalny dawca szpiku.

ZIELONA GÓRA
VII Lubuski Piknik Zdrowia, niedziela, 19 czerwca, WOSiR Drzonków
W programie:
- darmowe badania
- porady
- honorowe krwiodawstwo
- rejestracja dawców szpiku
- bezpłatny dostęp do bazy sportowej Ośrodka
- pokazy ratownictwa
- promocja zdrowego stylu życia
- porady dietetyków
Główną atrakcją tegorocznego Pikniku będzie konkurs "Paszport Zdrowego Lubuszanina". Czekają atrakcyjne nagrody, w tym np. rower.

Mecz charytatywny na Dzień Uchodźcy, niedziela 19 czerwca
Mecz piłki nożnej połączony z festynem rodzinnym w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. MOSiR w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej 41, start 14.30. Wstęp wolny.
Uczestnikami meczu będą: pracownicy i wolontariusze Caritas naszej diecezji, księża, w tym ks. bp Tadeusz Lityński, przedstawiciele samorządu lokalnego, sportowcy lubuscy, kabareciarze, znani i lubiani dziennikarze lubuscy, aktorzy Teatru Lubuskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej
W programie festynu: charytatywny mecz piłki nożnej, atrakcje i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów, konkursy z nagrodami, drobne przekąski, pokazy sprzętów Straży Granicznej.

Dochód ze zbiórki podczas meczu zostanie przeznaczony na pomoc uchodźców, beneficjentom Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, (są to mieszkańcy m.in.: Czeczeni, Rosji, Ukrainy, Pakistanu, Bangladeszu, Wietnamu, Algierii, Syrii, Gruzji, Libanu).

SKWIERZYNA
Koncerty zespołu Babylon i znanego wokalisty Mrozu będą najgłośniejszymi akordami Dni Skwierzyny.
Piątek, 17 czerwca:
O godz. 9.00 w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa odprawiona zostanie msza święta, a o 10.00 na maszcie w Parku Jagiełły nastąpi odsłonięcie tablicy z kalendarium miasta „Skwierzyna - miasto królewskie”. O 11.00 ulicami miasta przejdzie barwny korowód. Celem będzie stadion miejski, gdzie o godz. 12.00 aż 720 par weźmie udział w próbie pobicia rekordu Guinnesa w tańczeniu poloneza. O 13.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Dni Skwierzyny. W programie występy zespołów tanecznych ze Skwierzyny i wokalistów ze Studia Piosenki, działającego w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury, a także prezentacje miejscowych zespołów i miasta partnerskiego Bernau bei Berlin. O godz. 19.00 zagra zespół Babylon, a o 21.00 na scenie pojawi się wokalista Mrozu.

Sobotę, 18 czerwca: ma promenadzie nad Wartą rozpoczną się zawody wędkarskie, o godz.10.00 na kortach ośrodkach sportu rozpocznie się turniej tenisa dla dzieci, a na boisku turniej piłki plażowej. O godz. 11.00 na boisku przy gimnazjum rozpocznie się turniej koszykówki, a w gimnazjum mistrzostwa Skwierzyny w sportach umysłowych. O 14.00 w bibliotece otwarta zostanie wystawa „Historia Miasta Bernau bei Berlin) – Biblioteka Miejska w Skwierzynie, o godz. 15.00 na stadionie rozegrany zostanie Turniej Towarzyski Oldboyów w piłkę nożną Skwierzyna-Bernau bei Berlin, a o 17.00 odbędzie się przegląd zespołów ludowych „Na swojską nutę”, natomiast o godz. 20.00 odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Izydores.

Niedziela, 19 czerwca, o godz. 12.00 na stadionie rozpoczną się turnieje piłkarskie żaków i orlików.

PSZCZEW
W niedzielę, 19 czerwca, w godz. od 16.00 do 21.00 na terenie Zespołu Szkół w Pszczewie odbędzie się charytatywny festyn „Dla Basi”.
Dochód przeznaczony zostanie na leczenie nauczycielki z tej szkoły, która od 2014 r. walczy z chorobą nowotworową. W programie m.in. występy artystyczne uczniów z Pszczewa, Międzyrzecza i Trzciela, rodzinny turniej rekreacyjno-sportowy, konkursy, liczne nagrody, smaczne potrawy i wiele innych atrakcji.

MIĘDZYRZECZ
Wykład w międzyrzeckim sanktuarium, barwny korowód ulicami miasta i nabożeństwo na rynku - to najważniejsze punkty diecezjalnych obchodów 1.050 rocznicy chrztu Polski, które odbędą się w sobotę, 18 czerwca, w Międzyrzeczu.
Jubileuszową uroczystość zainauguruje o godz. 10.15 nabożeństwo ekumeniczne w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski przy ul. Krasińskiego. Podczas mszy prof. dr hab. Krzysztof Ożog wygłosi wykład na temat chrztu Polski. Potem uczestnicy przejdą barwnym korowodem z sanktuarium na rynek przed ratuszem. Uczniowie międzyrzeckich szkół będą poprzebierani w historyczne stroje, towarzyszyć im będzie znany w regionie i kraju zespół muzyki dawnej Antiquo More.
O godz. 12.00 na rynku rozpocznie się eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Po jej zakończeniu o godz. 14.00 na rynku odbędzie się koncert chóru dziecięcego Piccolo oraz zespołu Antiquo More.

Od godz. 8.00 do 18.00 w muzeum Ziemi Międzyrzeckiej czynna będzie wystawa poświęcona chrystianizacji Europy „Tempora Christiana”. Wstęp wolny.
Patronat nad obchodami objął prezydent Andrzej Duda, natomiast ich organizatorami są biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński, wojewoda Władysław Dajczak i burmistrz Remigiusz Lorenz.

GORZÓW
Chopin zasłyszany w kosmosie
“Chopin w kosmosie” to projekt łączący w sobie muzykę z filmem. Pianista, Karol Radziwonicz, zagra przy projekcji dokumentalnego filmu Adama Ustynowicza, który pokazuje ujęcia z kosmosu.
Piątek, 19.00, Filharmonia Gorzowska, bilety: 22-40 zł.

Wielkie otwarcie plaży miejskiej. Wstęp darmowy, ul. Wał Okrężny (za stacją paliw),
Sobota, 14.00-18.00, park Wiosny Ludów, festyn rodzinny „Razem w folkowym rytmie”, organizowany przez Małych Gorzowiaków i stowarzyszenia. W programie: występy, zabawy dla najmłodszych, konkursy sportowe i nie tylko. Wstęp darmowy.
Sobota, 19.00, Teatr Osterwy, Scena Kameralna, spektakl „Trzy razy Piaf”. Bilety: 35 zł.
Niedziela, 19 czerwca, w godz. 9.00-16.00, przystanek MZK na Wieprzycach, wycieczka piesza: Wieprzyce - Ulim - Karnin - os. Poznańskie. Cena: koszt biletów MZK. Kontakt: 95 738 80 77.
Niedziela, 9.00-17.00, dworzec PKP, wycieczka piesza Karnin - Glinik. Koszt: bilety PKP. Kontakt: 661 779 024.
Niedziela, 9.30, stary bulwar, III Nadwarciańska Dycha, możliwe zapisy przed biegiem. Wpisowe: 40-70 zł.

Rodzinny festyn w folkowym rytmie
Mali Gorzowiacy i zaprzyjaźnione stowarzyszenia, organizują festyn rodzinny „Razem w fol-kowym rytmie”. W programie: występy, zabawy dla najmłodszych, konkursy sportowe i nie tylko.
Sobota, 14.00-18.00, Park Wiosny Ludów, wstęp darmowy.

TORZYM
Sobota, 18 czerwca, w godz. 13.00-16.00, stadion miejski, Gminny Dzień Radości.
Program: konkurencje zręcznościowe, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, turniej strzelecki, pokaz tańca, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, występ laureatów VI_Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, zakończenie IV Plenerowych Warsztatów Malarsko - Rzeźbiarskich (15.00). Udział w festynie jest darmowy.

STRZELCE KRAJEŃSKIE
Sobota, niedziela, (18-19 czerwca) 730-lecie miasta. Imprezy będą na stadionie miejskim.
Program na sobotę: odsłonięcie muralu przy ul. Chrobrego (10.00), III Maraton MTB (11.00), występy artystyczne grup SOK-u (14.30-16.40), Akordeon Orchester Harmonia (14.40-15.10), międzynarodowy konkurs miast gry w Bule (16.00-16.10, rozpoczęcie rozgrywek), występ Mariusza Ambrożuka (16.40-17.00), Play-boys (17.30 -18.45), Maja Lumasepio (19.30-20.15), Happysad (21.00-22.30), Lady Pank (23.00).

Niedziela: koncert zespołu Paradoks (14.10-15.00), występy seniorów i przedszkolaków (15.00-15.15), pokaz tańca (15.15-16.05), Lemko Tower Junior (16.20-16.50), Poczekalnia (17.10-17.40), Krater (18.00-18.30), Alpha Dog (18.50-19.30), Mademoiselle Carmel (20.00-21.00), Malleo Reggae Rockers (21.30).

TRZEBIEL
Spotkanie na Pograniczu - Dni Trzebiela 2016
Dni Trzebiela 2016, to polsko-niemiecki projekt, który odbędzie się w piątek i sobotę, 17-18 czerwca.
O godz. 17.00 w siedzibie OKiB otwarcie wystawy fotografii "Trzebiel kiedyś i dziś".
W sobotę, 18 czerwca festyn rodzinny":
godz. 15:00 - występy artystyczne dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzebielu oraz Zespołu Szkół w Trzebielu,
godz. 16:00 - pokaz tańca: Szkoła Tańca „Czar-Dance”,
godz. 16:30 - Bajko-Party dla dzieci,
godz. 17:30 - występ grupy wokalnej „ACTIVUS” z Wymiarek,
godz. 18:00 - pokaz tańca: Robert Holeksa i Maja Grześków,
godz. 18:20 - występ Marcina Mikołajczuka na bębnie DJEMBA,
godz. 18:40 - koncert zespołu „BIG TRUNK” (Niemcy),
godz. 19:20 - koncert Anity Ziobrowskiej z zespołem,
godz. 20:00 - koncert Krzysztofa Koniarka,
godz. 21:30 - zabawa taneczna z zespołem „LOVE MAKER”.

NOWA SÓL
Święto Solan 2016 w dniach 17-19 czerwca.
Piątek, 17 czerwca
W godz. 11.30-13.00 - Korowód Solan ulicami miasta pod hasłem Kolorowy Świat.
Park rozrywki Wodny Świat: 17.00-19.00 - pokaz modeli pływających.
- Plac plenerowy: 17.00-18.00 - muzyka mechaniczna, 18.00-19.30 - muzyka disco polo, 19.30-20.30 SHYMI, 20.30 - 22.00 Classic, 22.00 - 23.30 - CZADOMAN, 23.30-1.00 - Bodzio Dance.

Sobota, 18 czerwca
- Plac plenerowy: 17.00-18.30 - muzyka mechaniczna, 19.00-20.30 - Jessica Merstein, 20.30-22.00 - koncert Nadija, 22.00-23.30 - koncert Dawid Kwiatkowski, 23.30-2.00 - Noc z Cadillac.
- Park rozrywki Wodny Świat: 10.00 - Turniej GRAND PRIX w siatkówce plażowej - kategoria OPEN
- Hala widowiskowo - sportowa MOSiR, (ul. Botaniczna): 10.00 - otwarty turniej judo.
- Boisko MOSiR (przy ul. Św. Barbary 2): 10.00 - turniej STREETBALL.
- Harcerska Górka: 10.00-18.00 - Festiwal Organizacji Pozarządowych.
- Aula LO Nowa Sól: 11.00 - Turniej Tańca Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych KRASNAL 2016.
- Korty Tenisowe LO: 9.00 - II Solny Turniej Tenisa Ziemnego.
- Kanał Portowy: 12.00 - IX Międzynarodowe Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta.

Niedziela, 19 czerwca
- Park rozrywki Wodny Świat: 10.00 - Turniej GRAND PRIX w siatkówce plażowej - kategorie oldboy i mikst.
- Korty Tenisowe LO: 9.00 - II Solny Turniej Tenisa Ziemnego.
- Stadion Miejski MOSiR ul. 1 Maja: 12.00 - mecz charytatywny piłki nożnej.
- Port: 14.00-17.00 - koncert Fermaty Band na statku.
- Plac plenerowy: 16.30-18.00 - muzyka mechaniczna, 18.00-20.00 - Wyjdź na Solo, 20.00-21.30 - koncert Mrozu, 21.30-23.00 - Poparzeni Kawą Trzy, 23.00 - pokaz sztucznych ogni.

SZPROTAWA
Dni Szprotawy 2016 w dniach 17-19 czerwca.
Piątek, 17 czerwca: godz. 18.00 - uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Potem na scenie wystąpią dzieci w pokazem zumby. Następnie biesiada polsko-niemiecka, a na zakończenie koncert szprotawskiego zespołu Ewakuacja.
Sobota, 18 czerwca: 9.30 w sali kolumnowej ratusza uroczysta sesja Rady Miejskiej, o 11.30 otwarcie wystawy fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu. O godz. 14.00 w sali gimnastycznej przy ul. Kopernika 22 odbędzie się międzynarodowy turniej piłki nożnej. O godz. 16.30 barwny korowód przejdzie ulicami: Chodkiewicza, Mickiewicza, Basztową, Kasprowicza, Rynek (przed Rybką), Gen. Bema, Gen. Świerczewskiego, 3-go Maja. O godz. 17.45, na Błoniach Szprotawskich wystąpią artyści ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Potem koncert Kasi Kucharz z zespołem Sunniaki z SzDK. Na koniec gwiazdy wieczoru - koncerty Natalii Szroeder oraz zespołu Video. Po koncertach dyskoteka do późnych godzin nocnych.
Niedziela, 19 czerwca: godz 11.00, plac przy ratuszu - uroczystości upamiętniające przyjaźń polsko-niemiecką. O 13.00 msza św. w kościele pw. WNMP. Od 14.00 na Błoniach koncerty zespołów lokalnych. Na koniec występ zespołu disco-polo Avangarde.

SŁAWA
Noc Świętojańska, 17 czerwca, początek o godz. 22.00, plaża SCKiW
W programie: inscenizacja taneczna "Legendy o Sławie" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Mieszko z domu kultury w Ciosańcu, puszczanie wianków na wodę, widowisko "Taniec ognia" w wykonaniu grupy Karolat On Fire.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto