Jędrzej Jasiński z AZS UZ Zielona Góra w tym sezonie ma pecha. Pod koniec pierwszej rundy nabawił się bolesnego stłuczenia pięty, w niedzielę (27 stycznia) podkręcił staw skokowy Mariusz Kapała
Piłkarze ręczni AZS UZ Zielona Góra w niedzielę (27 stycznia) przegrali na wyjeździe z Forzą Wrocław 20:21 (9:14). - Skuteczność, skuteczność, skuteczność - powtarza trener Ireneusz Łuczak. - Sytuacji rzutowych mieliśmy multum, ale nie kończyliśmy tego bramką.

Nie tak AZS UZ Zielona Góra miał rozpocząć rundę rewanżową rozgrywek grupy B pierwszej ligi. W planach było zwycięstwo we Wrocławiu i marsz w górę tabeli, w jej bezpieczniejsze rejony niż dziewiąte miejsce. Tymczasem w niedzielę był zimny prysznic i porażka jedną bramką.

- Skuteczność, skuteczność, skuteczność - powtarza trener Ireneusz Łuczak. - Sytuacji rzutowych mieliśmy multum, ale nie kończyliśmy tego bramką. Drużyna z Wrocławia trafiała przede wszystkim z kontry, po naszych nieskutecznych rzutach, dlatego w pierwszej połowie tak odskoczyła.

Trener ma na myśli fragment meczu miedzy 11 a 21 min, gdy ze stanu 4:5 zrobiło się 11:6. Stąd tak duża strata do przerwy. W drugiej połowie było już znacznie lepiej, szczególnie w obronie, bo AZS UZ stracił tylko siedem bramek. Niestety, w decydujących momentach, gdy akademicy doszli rywala na jedno trafienie (16:15 w 42 min i 20:19 w 58 min), powróciła niemoc w ataku...

Dodajmy, że po kwadransie gry boisko musiał opuścić Jędrzej Jasiński. W czasie akcji, gdy był w wyskoku, został pchnięty, spadając na parkiet, nadepnął na stopę przeciwnika i mocno podkręcił lewy staw skokowy.

AZS UZ Zielona Góra wystąpił w składzie: Jarszak - Franaszek 7 bramek, Jasiński i Kuliński po 3, Gołębiowski 2, Kociszewski, Mieszkian, Szarłowicz, Więdłocha i Wysocki po 1, Chałupka, Góral, Kiersnowski, Machalica.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0