Górnik Zamek Książ zaczął słabo, ale i tak wysoko pokonał ekipę z Krakowa

Paweł Gołębiowski
Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokonał 86:60 AZS AGH Kraków
Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokonał 86:60 AZS AGH Kraków Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych w środę, 20 marca pokonali na swoim boisku 86:60 AZS AGH Kraków.

Zwycięstwo jest wysokie, ale mecz zaczął się niespodziewanie, bo od prowadzenia gości. Akademicy z Grodu Kraka po pierwszej kwarcie prowadzili 19:9, a w połowie pojedynku 34:32. Było to jednak raczej spowodowane słabszą postawą wałbrzyszan. W pierwszej kwarcie zawodnicy wicelidera tabeli razili nieskutecznością.

Z czasem jednak zmobilizowali się i jedna z ostatnich drużyn w stawce nie miała już nic do powiedzenia. Przewaga Górnika rosła z minuty na minutę.

Teraz przed zespołem trenera Andrzeja Adamka jeszcze trzy mecze do zakończenia fazy zasadniczej sezonu. Najpierw, 27 marca o godz. 19, Górnik Zamek Książ zmierzy się na wyjeździe z drużyną MKKS Żak Koszalin, następnie 7 kwietnia rozegra ostatnie w tej fazie rozgrywek spotkanie na swoim terenie – 7 kwietnia o godz. 16 z HydroTruckiem Radom. Fazę zasadniczą wałbrzyszanie zakończą wyjazdowym meczem 14 kwietnia o godz, 18 z Weegree AZS Politechnika Opolska.

Jeśli Górnik Zamek Książ wygra te trzy spotkania to zachowa pozycję lidera.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – AZS AGH Kraków 86:60 (9:19, 23:15, 33:10, 21:16)

Gótnik Zamek Książ: Jakóbczyk 17, Czempiel 14, Kowalenko 14, Niedźwiedzki 8, Wilk 8, Durski 6, Góreńczyk 5, Jackson 5, Pabian 5, Margiciok 4, Dawdo 0, Han 0.