Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Górka Pana Jurka w Nowej Soli. Co się tam dzieje? Jak długo potrwają te prace?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Kiedyś był plan na wieżę widokową na szczycie górki
Kiedyś był plan na wieżę widokową na szczycie górki Urząd Miejski w Nowej Soli/Ewa Batko
To miała być kolejna atrakcja turystyczna w Nowej Soli. Trwają przy niej prace. Co jest w planie?

Inwestycje w Nowej Soli. Górka Pana Jurka

Górka położona jest w Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym, obok popularnych parków Krasnala i Fizyki, a także parku linowego i skateparku. Miała być atrakcją turystyczną. Ale kolejne przetargi na jej dzierżawę nie przynosiły spodziewanego rezultatu.
W kwietniu tego roku prezydent zapowiedział, że ruszy w tym miejscu miejska inwestycja. Powstać ma całoroczny stok ze sztuczną nawierzchnią do nauki jazdy na nartach, grawitacyjna zjeżdżalnia pontonowa, wyciąg narciarski orczykowy lub przenośnik narciarski taśmowy ok. 60 m dla obu aktywności. Przenośnik narciarski taśmowy miałby mieć ok. 60 metrów i służyć obu aktywnością – zjeżdżaniu na nartach i pontonach. Ma też być miejsce pod inne formy atrakcji rozrywkowo – rekreacyjne, które mają być wprowadzane okresowo, np. karuzela.

Wiadomo już, że nie górki nie zwieńczy wieża widokowa. – Niestety badania konstrukcji górki wykluczyły taką możliwość – odpowiedział na pytanie jednego z mieszkańców w tej sprawie prezydent.

– W bieżącym roku planujemy uzbrojenie tego terenu w niezbędne media i wykonanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. W Wieloletniej Prognozie Finansowej wspólnie z Radnymi Miejskimi zapisaliśmy w 2022 roku kwotę 600 tysięcy i 2023 roku kwotę dwóch milionów złotych – informował wiosną włodarz Nowej Soli.

Górka Pana Jurka. Prace

Jesienią ruszyły prace przy budowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. – To pierwszy krok do dalszego, rekreacyjnego zagospodarowania tego miejsca. Prace powinny się zakończyć w ciągu kilku, kilkunastu najbliższych dni – zapowiedział w poniedziałek prezydent Jacek Milewski.

Roboty prowadzi Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Pracownicy zamontowali armaturę na przyłączach i odtwarzają nawierzchnię. W tym tygodniu planowany jest ostatni etap robót – posadowienie przepompowni ścieków.

– Planowane utrudnienia w ruchu związane z realizacją prac potrwają do początku grudnia - powiadomiła spółka mieszkańców Nowej Soli i podziękowała za wyrozumiałość właścicielom przyległych nieruchomości.

Czytaj też inne tematy z Nowej Soli:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto