Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elektryczny pojazd śmiga po korytarzach nowosolskiego "Elektryka". To jeden z efektów międzynarodowego projektu, który dzisiaj ma swój finał

Redakcja
Cel projektu, który rzez tydzień odbywał się w nowosolskim "Elektryku" to przygotowanie uczestników do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i/lub zawodowej z uwzględnieniem funkcjonowania w zjednoczonej Europie w erze globalizacji i cyfryzacji.
Cel projektu, który rzez tydzień odbywał się w nowosolskim "Elektryku" to przygotowanie uczestników do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i/lub zawodowej z uwzględnieniem funkcjonowania w zjednoczonej Europie w erze globalizacji i cyfryzacji. CKZiU "Elektryk"
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" powstał elektryczny pojazd i tor testowy. Stało się to w ramach międzynarodowego projektu, który w sobotę ma swój wielki finał.

"Polsko – Ukraińskie laboratorium branżowe" to projekt, który w sobotę, 19 września podsumują obie strony, czyli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk", studenci Wyższej Uczelni Zawodowej nr 13 z Iwano-Frankowska oraz uczniowie dwóch szkół średnich z tej miejscowości.

Koronawirus nie przeszkodził w realizacji projektu

W nowosolskim "Elektryku" co rusz kończy się jakiś ciekawy projekt, a już zaczyna się nowy i to międzynarodowy. Tym razem nastąpił czas na pokaz efektów pracy uczniów z Nowej Soli i studentów z Ukrainy.
- Przez pandemię mieliśmy trochę utrudnione działania, ale udało się wszystko zrealizować - podkreśla Grzegorz Königsberg.
Nie było bezpośrednich spotkań, ale z pomocą przyszły nowoczesne komunikatory, jak ZOOM, Google Meet oraz transmisja streamingowa.
Z CKZiU „Elektryk” udział w projekcie brało 16 uczniów w wieku 16-20 lat kształcących się w zawodach: ekonomista, informatyk, mechatronik, elektryk, reklama oraz 19 uczniów z Ukrainy w wieku 15-20 lat kształcących się ogólnie i zawodowo w zakresie ekonomii, informatyki, elektryki i mechaniki.

Nowoczesne technologie w nowosolskiej szkole

Uczestnicy, podzieleni na zespoły, realizowali dwa projekty biznesowe: e-commerce oraz motoryzacyjny. Zadaniem zespołu e-commerce było założenie działalności gospodarczej, sklepu internetowego oraz przygotowanie gadżetów reklamowych a zespołu motoryzacyjnego zaprojektowanie i skonstruowanie pojazdu autonomicznego oraz toru testowego.
Powstały projekty gadżetów reklamowych promujących współpracę polsko-ukraińską, prototypy gadżetów z Polski, a także komplet dokumentacji do uruchomienia działalności gospodarczej – w języku polskim i ukraińskim, projekt sklepu internetowego.
Ciekawostką jest projekt techniczny elektrycznego pojazdu autonomicznego, a zwłaszcza wykonanie prototypu elektrycznego pojazdu i toru testowego.
Zobaczcie filmik szkoły.

W ramach projektu powstanie film oraz poradnik metodyczny, które zostaną opublikowane w Internecie na stronach partnerów oraz w chmurze edukacyjnej.

Sobota w szkole. Co w programie?

Sobota, 19 września to dzień podsumowania projektu. Wszystko zostało szczegółowo zaplanowane.

  • 10:00 – 12:00 – testowanie produktów projektowej firmy młodzieżowej: sklepu internetowego, pojazdu autonomicznego, toru testowego, próba generalna wykonania piosenki projektowej,
  • 12:00 – 14:00 – webinarium podsumowujące, prezentacje rezultatów i produktów projektu projekty gadżetów reklamowych promujących współprace polsko-ukraińską, komplet dokumentacji do uruchomienia działalności gospodarcze, projekt sklepu internetowego, projekty techniczne i prototypy elektrycznego pojazdu autonomicznego oraz toru testowego, słowa, muzyka piosenki projektowej,
  • 14:00 – 16:00 – podsumowanie projektu omówienie sukcesów i porażek oraz dalszej współpracy.

Transmisje z wydarzenia będzie mozna oglądać na stronie projektu na portalu szkoły: CKZiU Elektryk

Międzynarodowy projekt w nowosolskim "Elektryku"

Projekt trwał od 15 do 19 września. Uczestniczy spotykali się w salach multimedialnych doposażonych w ramach projektu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, Wyższej Uczelni Zawodowej nr 13, Liceum nr 23, Mykytyneckim Liceum w Iwano-Frankowsku oraz w Technikum Ekonomiczno – Informatycznym w Samborze.

Zobacz tez wideo: Koronawirus w szkole w Bytnicy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto