Czwarta liga. Szalony mecz w Nowej Soli. W starciu beniaminków zobaczyliśmy siedem bramek i drugie zwycięstwo Arki w sezonie

Po szalonym i trzymającym w napięciu do końca meczu, Arka pokonała Odrę 4:3. Zobaczcie naszą galerię zdjęć. Jakub Kłyszejko
Arka prowadziła już 2:0 i wydawało się, że nic złego nie ma prawa się jej stać. Odra ruszyła w szaloną pogoń i doprowadziła do remisu 2:2. Potem sprawy w swoje ręce wziął Patryk Zawojek i po trzech minutach zrobiło się 4:2. Goście zdołali strzelić bramkę kontaktową, ale zabrakło im czasu, żeby po raz kolejny doprowadzić do remisu. Zobaczcie nasze zdjęcia z meczu.

Przed rozpoczęciem spotkania doszło do miłej uroczystości. Członek zarządu LZPN Andrzej Graczyk wręczył pełniącemu obowiązki prezesa Arki Markowi Grzelce puchar za zwycięstwo w klasie okręgowej w sezonie 2019/2020. Oba zespoły świetnie rozpoczęły nowy sezon w czwartej lidze i miały chrapkę na kolejne punkty.

Niemrawy początek

Pierwsza połowa tego meczu nie zachwyciła. Drużyny stwarzały bardzo mało sytuacji. Miały problem z płynnością akcji i zdecydowanie lepiej czuły się w kontrze. Szczególnie Odra, która była groźna głównie na skrzydłach. Jednak w poczynaniach bocznych pomocników brakowało dokładności, a większość akcji kończyło się z dala od bramki Adriana Sali. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Tak się nie stało. Arka otworzyła wynik za sprawą Patryka Zawojka, który świetnie uderzył głową i pokonał Remigiusza Chyłę. Ładną asystą popisał się Dariusz Nazar.

Grad bramek po przerwie

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Nowej Soli po przerwie nie mogli narzekać na brak emocji. Szymon Ajryś podwyższył na 2:0 i piłkarze Arki w podświadomości cieszyli się już chyba z kompletu punktów. Za szybko uwierzyli, że mecz jest wygrany. Goście w końcówce strzelili dwa gole i w 84.minucie było już 2:2. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Zawojek. W ciągu trzech minut zdobył dwa gole i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:2. Odra w 90.minucie strzeliła bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło jej czasu. Patryk Zawojek mógł cieszyć się z hattricka, a jego zespół z drugiej wygranej w sezonie. Po kapitalnym widowisku, ładnych bramkach i emocjach do samego końca. Właśnie za to kochamy futbol!

Okiem drużyn...

Pozostałe wyniki 2.kolejki czwartej ligi: Stilon Gorzów - Piast Iłowa 0:1, Czarni Żagań - Stal Sulęcin 4:0, Korona Kożuchów - Polonia Słubice 3:0, Meprozet Stare Kurowo - Pogoń Skwierzyna 3:3, Dąb Przybyszów - Spójnia Ośno Lubuskie 2:1, Carina Gubin - Ilanka Rzepin 2:3, ZAP Syrena Zbąszynek - Czarni Browar Witnica 0:2. Mecz Lechia II Zielona Góra - Pogoń Świebodzin odbędzie się w niedzielę.