Czarni Żagań - Tur Turek 1:0

Krzysztof Maciejewski
W ostatnim tegorocznym meczu o mistrzostwo II ligi, Tur Turek przegrał na wyjeździe z Czarnymi Żagań 0:1.

To pierwsza porażka turkowian pod wodzą trenera Piotra Szarpaka, po dwóch zwycięstwach i remisie. Zwycięstwo gospodarzy było zasłużone, chociaż turkowianie wcale nie musieli tego meczu przegrać.

Zwycięskiego gola strzelił dla Czarnych w 43. minucie Piotr Burski, wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Szarpaka przejęli inicjatywę, ale nie wykorzystali stworzonych sytuacji strzeleckich i niekorzystny dla nich wynik już się nie zmienił.

Być może turkowianie zdołaliby doprowadzić przynajmniej do remisu, ale od 65. minuty grali w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sebastian Zalepa.

Bramka: Piotr Burski (43).

Tur: Melon - Lipiński, Zalepa III, Wegner, Kiełb I - Łucki (55. Dolewka), Książek, Bebeto (55. Kowalski), Kazimierowicz, Adamiec - Staroń I (58. Gląba).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani