MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezrobocie w Lubuskiem. Ilu mamy bezrobotnych w powiecie nowosolskim? Czy u nas jest więcej pracy niż w innych lubuskich powiatach?

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Sprawdziliśmy najnowsze dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Wynika z nich, że nie we wszystkich powiatach sytuacja na rynku pracy jest dobra. Informacje o bezrobociu w konkretnych powiatach znajdziesz na kolejnych zdjęciach w galerii >>>
Sprawdziliśmy najnowsze dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Wynika z nich, że nie we wszystkich powiatach sytuacja na rynku pracy jest dobra. Informacje o bezrobociu w konkretnych powiatach znajdziesz na kolejnych zdjęciach w galerii >>>Eliza Gniewek-Juszczak
Sprawdzamy dane z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Zobacz najnowsze dane o bezrobociu w powiecie nowosolskim. Ilu mieszkańców nie ma pracy?

Bezrobocie w Lubuskiem. Gdzie mieszkańcy nie mają pracy?

Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że na koniec października 2022 r., w powiatowych urzędach pracy województwa lubuskiego zarejestrowanych było 15.087 bezrobotnych, w tym 8.539 kobiet, które stanowiły 56,6 proc. ogółu bezrobotnych. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 121 osób (o 0,8 proc.). W stosunku do października 2021 r. liczba bezrobotnych była mniejsza o 3.428 osób (o 18,5 proc.). W październiku odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych zarówno wśród osób poprzednio pracujących (o 85 osób), jak również wśród osób dotychczas niepracujących (o 36 osób).

Dane o bezrobociu z powiatów znajdziesz w galerii:

Trudna sytuacja osób po 50. roku życia

W trudnej sytuacji na rynku pracy są bezrobotni powyżej 50. roku życia. Na koniec października, w województwie lubuskim, było ich 4089 osób, czyli 27,1 proc. ogółu bezrobotnych. W tym miesiącu zarejestrowano 561 bezrobotnych powyżej 50. roku życia, a wyłączono z ewidencji bezrobotnych 584 osoby. Jedną z liczniejszych grup bezrobotnych są osoby do 30. roku życia. W tej kategorii na koniec października zarejestrowanych było 3.632 bezrobotnych, tj. 24,1 proc. ogółu. W tym miesiącu zarejestrowało się 1.110 osób w wieku do 30 lat, wyrejestrowano 1112 osób, a 36 utraciło status osoby będącej w tej kategorii bezrobotnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto