Polecamy

- Nowosolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei organizują spotkania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd” © Policja w Nowej Soli
[2/7]

Bezpieczny przejazd zależy również od Ciebie! Policja i Straż Ochrony Kolei razem dla kierowców i pieszych [ZDJĘCIA]

- Nowosolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei organizują spotkania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. To współpraca, która trwa już kilkanaście lat przyczynia się do zwiększenia świadomości, a tym samym bezpieczeństwa kierowców i pieszych - informuje st. sierż. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj”. Trwa ona nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw. Wypadki związane z wjazdem na przejazd na czerwonym świetle bardzo często kończą się tragicznie. Poprzednie edycje kampanii spotkały się z dużym uznaniem i z pewnością wpłynęły pozytywnie na zachowania zarówno kierowców, jak i pieszych korzystających z przejazdów.

- Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei rozmawiają z mieszkańcami powiatu nowosolskiego na temat zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczają również książeczki przypominające o właściwych i zgodnych z przepisami zachowaniach. Funkcjonariusze zapowiadają cykliczne akcje, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonach przejazdów kolejowych - wyjaśnia st. sierż. Justyna Sęczkowska.

WIDEO: Żółte naklejki na przejazdach mają ustrzec przed tragedią. W razie niebezpieczeństwa ułatwią zatrzymanie pociągu

Najnowsze wiadomości

reklama