MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Awaria wody w Nowym Miasteczku trwa. Jest nowy komunikat sanepidu

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Mieszkańcy części gminy Nowe Miasteczko nie mogą korzystać z wody w kranach
Mieszkańcy części gminy Nowe Miasteczko nie mogą korzystać z wody w kranach E. Gniewek-Juszczak
Pracownicy urzędu miejskiego i strażacy wciąż dowożą wodę mieszkańcom gminy Nowe Miasteczko. Sygnalizują swój przyjazd sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Podczas badania okazało się, że w jednej z próbek wody jest bakteria coli.

AKTUALIZACJA
W środę, 21 maja Urząd Miejski w Nowym Miasteczku przypomina, że woda z cysterny jest zdatna do picia tylko po przegotowaniu. Dostawy wody do mieszkańców gminy realizowane są codziennie.

- Strażacy i pracownicy UM ruszają w teren o godz. 8 i 16. prosimy o ustawianie pojemników na wodę przed posesjami lub przy drodze głównej. Jeżeli konieczna jest dostawa wody do osób, które nie są w stanie same zatroszczyć się o wodę pitną (z uwagi na wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność) - prosimy o zgłoszenie się do nas i poinformowanie o tym (tel. 68 3888 154). Podkreślamy wciąż, że sąsiedzka pomoc jest nieoceniona! W dalszym ciągu mieszkańcy miasta mogą pobrać wodę z beczek stojących na Rynku i na parkingu przy blokach (jest ona na bieżąco uzupełniana) - czytamy w komunikacie UM.

Z komunikatu nowosolskiego sanepidu z 20 maja 2024 r. wynika, że w jednej z próbek wody wykryte zostały bakterie z grupy coli. Woda jest nieprzydatna do spożycia.

  • W środę, ok godz. 15 Urząd Miejski w Nowym Miasteczku poinformował, że jest nowy komunikat sanepidu. Woda nadal nadaje się tylko do spłukiwania w toalecie.

  • W środę, ok. godz. 10 Urząd Miejski w Nowym Miasteczku poinformował, że woda nadal nadaje się tylko do celów sanitarnych.

- Czekamy na wyniki badań sanepidu, po ich otrzymaniu niezwłocznie przekażemy komunikat - informuje UM.

Urzędnicy proszą o wystawienie pojemników na wodę przed dom, ewentualnie zasygnalizowanie (np. kartka z napisem powieszona na płocie), że przed tym konkretnym domem powinni się zatrzymać i zaopatrzyć domowników w wodę.

Awaria wody w Nowym Miasteczku. Problem zdiagnozowany

Awaria dotyczy wody dostarczanej mieszkańcom Nowego Miasteczka oraz wsi: Popęszyce, Miłaków, Żuków, Rejów, Szyba, Konin, Gołaszyn. Bezpieczna woda jest natomiast w Niecieczy, Borowie Polskim i Borowie Wielkim.

- Problem z trwającą awarią został zdiagnozowany - w jednej ze studni doszło do uszkodzenia siatki filtracyjnej.
Zbiornik wody pitnej został już wyczyszczony, po południu zostanie przeprowadzone płukanie sieci wodociągowej.
Robimy wszystko, by jeszcze dziś udostępnić mieszkańcom bieżącą wodę do celów sanitarnych - poinformował we wtorek Urząd Miejski w Nowym Miasteczku.

Urząd informuje, że na Rynku i na parkingu przy blokach przez cały czas dostępne są dwie beczki z wodą, jej zapas jest stale uzupełniany. We wtorek, od rana strażacy i pracownicy urzędu miejskiego jeżdżą z wodą po ulicach Nowego Miasteczka i sołectwach. Po południu zaplanowany jest kolejny transport wody.
Strażacy sygnalizują swój przyjazd sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Źródło: Urząd Miejski w Nowym Miasteczku

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto