5 spraw w Nowej Soli, które zdaniem naszego Czytelnika wołają o pomstę do nieba

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
- Takich ulic nie powinno być, mamy XXI wiek. Historie przedwojenne trzeba zapomnieć. 
Wszyscy płacimy na to podatki. Nie chcę po takich drogach jeździć - podkreśla Czytelnik. Chodzi o ulicę Bankową. Właśnie został ogłoszony w urzędzie miasta przetarg na prace tutaj. Ale nowosolanin nie będzie zadowolony. Kostka brukowa nadal tutaj będzie.
- Takich ulic nie powinno być, mamy XXI wiek. Historie przedwojenne trzeba zapomnieć. Wszyscy płacimy na to podatki. Nie chcę po takich drogach jeździć - podkreśla Czytelnik. Chodzi o ulicę Bankową. Właśnie został ogłoszony w urzędzie miasta przetarg na prace tutaj. Ale nowosolanin nie będzie zadowolony. Kostka brukowa nadal tutaj będzie. Eliza Gniewek-Juszczak
Udostępnij:
- Kiedy tak o tym wszystkim myślę, to ręce opadają. Coś z tym trzeba zrobić? - przekonuje nasz Czytelnik z Nowej Soli. I wymienia pięć pilnych spraw.

Czytelnik z Nowej Soli prosił, aby podpisać go po prostu emeryt, bo jest już na emeryturze. Ma czas, żeby obserwować miasto i wyliczył pięć spraw, które są jego zdaniem denerwujące i powinny być załatwione. Na co zwrócił uwagę? Sprawdź, czy też się z tym zgadzasz. Niektóre sprawy udało się szybko wyjaśnić.

1. Ulica, po której nie da się jechać

Takich ulic nie powinno być, mamy XXI wiek. Historie przedwojenne trzeba zapomnieć. Wszyscy płacimy na to podatki. Nie chcę po takich drogach jeździć. A są u nas ulice od lat nierobione. Takie p. 200 metrów, tam gdzie jest bank spółdzielczy. Nawet nie można przejechać rowerem. Żeby przez 20 lat nie zrobić takiej krótkiej ulicy?

2. Niepotrzebna kostka brukowa

Nie powinno być kostki brukowej koło banku PKO. Tam niektórzy jadą wolno, inni wyprzedzają. Jest niebezpiecznie. Drogi nie są zabytkiem. Tam powinien być normalny asfalt.

3. Brak miejsc parkingowych pod urzędem miasta

Jadę do urzędu miejskiego autem. Jest niby miejsce dla pół godziny dla klienta. Wszystko zajęte przez pracowników. Objeżdżam trzy razy, nie ma miejsc. Za dwa – trzy dni te same auta stoją. Policja nie chce reagować.

4. Zakłady usługowe nie dają paragonów

Zepsuła mi się pralka. Przyjechał pan z firmy, która je naprawia. Za wymianę wężyka zapłaciłem 220 zł. Wszystko może pół godziny trwało. To jest normalna cena? A w dodatku paragonu nie dał.
Podobnie nie dają paragonów fryzjerzy. A jak zwracam uwagę, to się głupio tłumaczą. To teraz jadę, czy to z małym sprzętem AGD, czy do fryzjera, do Zielonej Góry. Tam paragony dają.

5. Zapadnięte studzienki

Ul. Zjednoczenia zrobiona, ale naliczyłem 40 zapadniętych studzienek.

- Takich ulic nie powinno być, mamy XXI wiek. Historie przedwojenne trzeba zapomnieć. 
Wszyscy płacimy na to podatki. Nie chcę po takich drogach jeździć - podkreśla Czytelnik. Chodzi o ulicę Bankową. Właśnie został ogłoszony w urzędzie miasta przetarg na prace tutaj. Ale nowosolanin nie będzie zadowolony. Kostka brukowa nadal tutaj będzie.

5 spraw w Nowej Soli, które zdaniem naszego Czytelnika wołaj...

Zobacz odpowiedzi i wyjaśnienia. Ad. 1 Ulice Bankowa i Zamenhofa. Jest przetarg

W przypadku ulicy Bankowej sprawa wydaje się, że będzie szybko załatwiona, ale niestety nie po myśli Czytelnika. Kostka brukowa zostanie w tym miejscu.
W tym tygodniu miasto ogłosiło przetarg na „przebudowę dróg gminnych wraz z budową oświetlenia drogowego w ciągu ul. Bankowej i ul. Zamenhofa”.

Zakres robót obejmuje:

  • przebudowę ulicy Bankowej polegającą na wykonaniu nawierzchni z kostki kamiennej, przebudowę skrzyżowań (ul. Zjednoczenia i ul. Gimnazjalna),
  • wykonanie przejść pieszych i przejazdów rowerowych o nawierzchni bitumicznej,
  • przebudowę ciągu pieszego z kostki brukowej betonowej i rowerowego z kostki brukowej betonowej
  • przebudowę ulicy Zamenhofa polegającą na wykonaniu nawierzchni bitumicznej,
  • przebudowie chodników na ul. Zamenhofa z kostki brukowej,
  • budowie miejsc parkingowych, przebudowie oświetlenia drogowego i budowie kanalizacji deszczowej na Zamenhofa.

Termin złożenia ofert mija 2 lutego.

Ad. 2 Na drogach Nowej Soli. Kostka brukowa musi zostać

- Plac Wyzwolenia, to obszar wpisany do ścisłej strefy konserwatorskiej – wszystkie prace, które są tam wykonywane muszą być konsultowane z konserwatorem zabytków, który nie zgodził się na zmianę nawierzchni z asfaltu - wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego.

Ad. 3. Urząd Miejski w Nowej Soli. Brak miejsc parkingowych

- Dla osób które przyjeżdżają do urzędu samochodem, są wyznaczone miejsca parkingowe wzdłuż urzędu od ulicy Szkolnej. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest ich wiele, jednak nie mamy możliwości poszerzenia tej strefy. Dodatkowo dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyznaczone są dwa miejsca: tuż przy wejściu głównym do urzędu oraz na tyłach budynku przy USC - tłumaczy rzecznik prasowa Ewa Batko.

Ad. 4. Nie dostałem paragonu. Co robić?

Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że każdy ma prawo zgłosić, że nie otrzymał paragonu fiskalnego, gdy sprzedawca miał obowiązek go wystawić.
Jak to zrobić?

  • w urzędzie skarbowym
  • przez całodobowy bezpłatny telefon interwencyjny 800 060 000
  • e-mailem na skrzynkę [email protected]

Ad. 5. Zapadnięte studzienki

Zgłoszenie od Czytelnika przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Nowej Soli.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Na jakie inwestycje miasto wyda ponad 50 milionów złotych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie