35. Półmaraton Solan. Zwyciężył Adam Draczyński, który zdeklasował rywali [ZDJĘCIA]

Edward Gurban
W 35 Półmaratonie Solan po raz pierwszy od 14 lat zwyciężył Polak. W tym roku nie wystartowali ani Kenijczycy, ani Ukraińcy wśród mężczyzn. Trasę ponad 21 km jako pierwszy spośród 617 uczestników i uczestniczek, przebiegł szef Nowosolskiej Grupy Biegania, Adam Draczyński z Nowej Soli, w czasie 1 godz.11 min. 20 sek.

Zdeklasował rywali. Zdążył udzielić wywiadu do radia, gdy przybiegł drugi zawodnik, Jacek Stadnik Z Krosna Odrz. Za nim na mecie zameldował się Marcin Zagórski z Radnicy. Kolejne miejsca zajęli Adam Marysiak i Michał Fedorczak (obaj Nowa Sól). Wśród kobiet wygrała Ukrainka Olena Surhno z Mariupola, druga była Sandra Nowak (marysiak Team), a trzecia Anna Pogorzelska z Kożuchowa.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
W 35 Półmaratonie Solan po raz pierwszy od 14 lat zwyciężył Polak. W tym roku nie wystartowali ani Kenijczycy, ani Ukraińcy wśród mężczyzn. Trasę ponad 21 km jako pierwszy spośród 617 uczestników i uczestniczek, przebiegł szef Nowosolskiej Grupy Biegania, Adam Draczyński z Nowej Soli, w czasie 1 godz.11 min. 20 sek. Zdeklasował rywali. Zdążył udzielić wywiadu do radia, gdy przybiegł drugi zawodnik, Jacek Stadnik Z Krosna Odrz. Za nim na mecie zameldował się Marcin Zagórski z Radnicy. Kolejne miejsca zajęli Adam Marysiak i Michał Fedorczak (obaj Nowa Sól). Wśród kobiet wygrała Ukrainka Olena Surhno z Mariupola, druga była Sandra Nowak (marysiak Team), a trzecia Anna Pogorzelska z Kożuchowa. Zobacz też wideo:X Przełajowy Bieg Raculan POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: Edward Gurban

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0