WINOBRANIE 2018 - 8-16 września
„Winobranie” to dziewięć dni zabawy na ulicach malowniczego, zielonogórskiego Starego Rynku, w rytm koncertów, spektakli teatralnych, wydarzeń artystycznych odbywających się w kolorowych scenografiach za dnia i łunie świateł nocą. W tym magicznym czasie ulice miasta wypełnione są straganami oferującymi wina i kulinaria z całego świata. Tłumy gości winobraniowych kosztować mogą najlepszych win w Polsce z naszych winnic i uczestniczyć w Korowodzie Winobraniowym.
Czytaj również: Winobranie 2018: Niespodzianki, koncerty, atrakcje. Tak świętować będzie Zielona Góra!
PROGRAM WINOBRANIA 2018
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - SOBOTA 8 września
KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚWIĘTEGO URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz. 20.00 Uroczysta msza święta ku czci Patrona Miasta - Św. Urbana I. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do konkatedry p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 - 15.00 Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
godz. 20.00 „Tanecznie i filmowo” koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni):
- Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11..00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1400, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Rockowo wieczorowo”
godz. 13.00 - 14.00 Prezentacja Społecznego Ogniska Artystycznego Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze
godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry Winobranie - Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram miasta
godz. 14.15 - 15.15 Kabaret Filip z Konopi
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
ŚWIETLNY PARK RZEŹB
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 9.00 - 22.00 - pokaz specjalny od godz. 20.00 - 22.00
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Anat Gov „Najlepsze przyjaciółki” reż. Marek Brand
IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.00 XXXIV Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra „Winobranie 2018” w strzelaniach myśliwskich
(Strzelnica myśliwska w Krutli k/Wolsztyna, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, ul. Poznańska 13)
godz. 9.00 Ogólnopolskie Zawody Aqua Laser-Run Dzieci, Młodzieży i Oldbojów
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
godz. 9.30 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
(hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 10.00 VI Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej Mężczyzn - Eliminacje Wojewódzkie Pucharu Polski
(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)
godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik TS Przylep v. Korona Wschowa
(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze)
godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej
(strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”)
godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy Spartakus v. Czarni Żagań
(boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze)
godz. 12.30 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy TS Przylep v. Tęcza Krosno Odrzańskie
(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 17.00 **IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej
(start i meta zlokalizowane będą w pobliżu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej (dawny budynek „Domu Harcerza”) przy ul. Wyspiańskiego, organizator: Gazeta Lubuska, realizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
godz. 19. 00**33. Nocny Bieg Bachusa (start i meta biegu oraz marszu znajdują się przy ul. Wyspiańskiego. , organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
godz. 19.05**IV Winobraniowy Marsz Nordic Walking**
(start i meta biegu oraz marszu znajdują się przy ul. Wyspiańskiego. , organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego
w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”,
mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” - wernisaż (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, ul. Stary Rynek 2-3)
godz. 15.30 - 22.30 „Chill Fest 3.0 - winobraniowa strefa młodych” w programie: scena młodych artystów, animacja dla dzieci, taniec belgijki, Żywa Biblioteka,
foodtrucki i strefa gastronomiczna (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, organizator: Młodzieżowa Rada Miasta)
godz. 19. 30 Koncert Winobraniowy, wykonanie: Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Stanisław Sylwester Sarzyński (konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores")
WYSTAWY
- „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
- Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
- Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl
- „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
- Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
- Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - NIEDZIELA 9 września
KONKATEDRA P.W. ŚWIĘTEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy ratuszu.
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 11.00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
godz. 20.00 Jenny Berggren z Ace of Base
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi
przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Muzyczny kalejdoskop”
godz. 13.30 Ekspozycja relikwii św. Urbana I obok sceny przy ratuszu
godz. 13.40 Blok artystyczny poświęcony patronowi Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
godz. 13.50 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta
Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom winobraniowym
godz. 14.00 - 15.00 Arete poezja śpiewana
godz. 15.30 - 16.30 Prezentacja Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze
godz. 17.00 - 17.45 Artur Strączek pop
godz. 18.45 - 19.45 Wath the Funk pop/funk/jazz/retro
godz. 20.45 - 22.00 Drymba Da Dzyga ethno rock
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
ŚWIETLNY PARK RZEŹB
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 9.00 - 22.00
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Zabawy sensoryczne”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Szkoły Tańca Spoko Family
WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 17.00 i 20.00 John Tobias „Czy Ty to Ty?” reż. Robert Talarczyk
IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.30**II Bieg 4 Żywiołów
(tor przeszkód, ul. Racula-Chmielna)
godz. 9.30** Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
(hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)
godz. 12.00 Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego w Powożeniu Zaprzęgami
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Lubuski Związek Jeździecki)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego
w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”,
degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
WYSTAWY
- „Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
- Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
- Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
- Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
- Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - PONIEDZIAŁEK 10 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00Agnieszka Chylińska
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 10.00 - 14.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
„Różne oblicza rocka”
godz. 15.00 - 16.00 Dobre Piwo hard rock
godz. 17.00 - 18.00 Jared punk rock
godz. 19.00 - 20.00 Halo rock
godz. 21.00 - 22.00 Closterkeller dark rock
po koncercie do godz.24. 00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Lecimy do nieba” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Kolorowanki małe i duże”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kaczorexa (tancerz Popingu, zwycięzca programu YouCanDance)
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 17.30 i 20.15 Norm Foster „Ostra jazda” reż. Mirosław Łopatyński
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
WYSTAWY
- Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
- „Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.pgnig.pl/zielonagora)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - WTOREK 11 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 19.00 Oficjalna prezentacja drużyny koszykarskiej Stelmet Enea BC Zielona Góra
godz. 20.00Gromee
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 13.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Cofnijmy się w czasie”
godz. 15.00 - 16.00 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha
godz. 17.00 - 18.00 Mate
godz. 19.00 - 20.00 Disco Fever disco lat 70-tych
godz. 21.00 - 22.00 The Postman polscy Beatlesi
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Wilk pilnie poszukiwany” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowo-balonowy świat”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem bboya Skoory
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Jan Jakub Należyty „Trzy razy łóżko” reż. Piotr Dąbrowski
IMPREZY SPORTOWE
godz. 14.00 56. Mityng Winobrania 2018 (stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 19.00 Robert Noga „Gawędy o czarnym sporcie” wykład towarzyszący wystawie „Żużel w sztuce” (Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Aleja Niepodległosci 19)
WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - ŚRODA 12 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00COMA
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 19.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi
przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
Zielona tańczy
„Zielona tańczy”
godz. 15.00 - 15.30 Zespół Taneczny „Ladys”
godz. 15.40 - 16.10 Szkoła Tańca „Tabasco Break Rebels”
godz. 16.15 - 16.45 Studio Mieszkalska „Łap Taniec”
godz. 16.50 - 17.20 Szkoła Tańca „Zielonogórski Klub Tańca Sportowego BUGS”
godz. 17.25 - 17.55 Szkoła Tańca „St. Street Dance”
godz. 18.00 - 18.35 Szkoła Tańca „Keep on Dancing”
godz. 18.40 - 19.10 Szkoła Tańca „Let`s Dance”
godz. 19.15 - 20.00 Szkoła Tańca „Spoko Family”
godz. 20.45 - 22.00 Love Maker polskie i światowe hity
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Złota Rybka i Rybak” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Falubazowe animacje”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy i zawodników Falubazu
IMPREZY SPORTOWE
godz. 15.00 Mecz piłki nożnej ligi junior starszy KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Żagań (boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)
WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - CZWARTEK 13 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00Natalia Kukulska
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
"Jak za dawnych lat"
godz. 15.00 – 15.30 Studio Tańca Dance Art
godz. 15.30 – 16.00 Chór „Moderato” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
godz. 16.15 – 16.45 Śląski Chór Górniczy „Polonia Harmonia”
godz. 17.00 – 18.00 Anita Żebrowska przeboje Anny Jantar i Ireny Jarockiej
godz. 19.00 - 20.00 Sing Sing przeboje Maryli Radowicz
godz. 21.00 - 22.00 Tercet Egzotyczny latynoamerykańskie przeboje
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Cyrk zajechał” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Robienie własnych instrumentów”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Patrick Süskind „Kontrabasista” reż. Krzysztof Pulkowski
IMPREZY SPORTOWE
godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2018
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)
WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - PIĄTEK 14 września
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00BRACIA
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
- Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 18.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
"Pozytywne wibracje"
godz. 15.45 - 16.15 Zespół Śpiewaczy Bolero
godz. 17.15 - 18.00 Agata rhythm&blues
godz. 19.00 - 20.00 Odkrywcy Nieodkrytych Lądów reggae/ska
godz. 21.00 - 22.00 Positive Thusdays in Dub reggae/dub instrumentalnie
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
W ŚWIECIE BAJEK (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)
godz. 16.00 - 18.00 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Gry i gierki”
godz. 17.30 – 21.00 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Tobiasza Cichońskiego - Magika z Karpacza
WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…
II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 20.00 Lech Raczak, Piotr Tetlak „Rabin Maharal i Golem, czyli Prawda i Śmierć” reż. Lech Raczak, Teatr Asocjacja 2006 - Polski Nurt Teatru
Plastycznego Poznań (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
godz. 22.00 „Misterium Buffo” wg Dario Fo, reż. Lech Raczak, Teatr Orbis Tertius - Trzeci Teatr z Poznania
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 23.00 Spotkanie z Lechem Raczakiem, współtwórcą legendarnego Teatru Ósmego Dnia
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Daniel Glattauer „Cudowna terapia” reż. Marek Szarsza
IMPREZY SPORTOWE
godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2018
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)
WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Boh.Westerplatte 15)
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - SOBOTA 15 września
KOROWÓD WINOBRANIOWY „Polska - to Wielka Rzecz”
godz. 1200 (ul. Konstytucji 3 Maja)
SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00 BAJM, po koncercie pokaz sztucznych ogni
WIDEO: Beata Kozidrak o 40-leciu Bajmu i ciągłej pracy nad swoim głosem
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
- Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
„Karuzela dźwięków”
godz. 13.15 - 14.00 Pokaz klubu Fun Fit II
godz. 14.15 - 15.00 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2018"
godz. 15.15 - 16.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
godz. 17.00 - 17.15 Licytacja wina winobraniowego
godz. 17.15 - 18.00 Koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA
godz. 19.00 - 20.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano rock
godz. 21.00 - 22.00 Big Day pop/rock
po koncercie do godz.1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
- Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”
- Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”
- Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”
- Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”
- Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”
- Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia
WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
godz. 17.00 - 19.00 „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci
NOCNY POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
godz. 21.00 - 22.00 Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie
WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…
II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 16.00 Monte Verde Dzieciom: „Kamieniarz”, „Strachy”, „Smoczydła rodzinne”, Teatr dla Dzieci Małeke
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 20.00 Edward Gramont „Laski” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli
(parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 19.00 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński
IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.00 WWRT - Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny
(start plac przed Sceną Winobraniową – Plac Powstańców Wielkopolskich, organizator: Fundacja HIFI w Zielonej Górze, www.fundacjahifi.pl )
godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik Parafialny MKS Zryw Zielona Góra v. APMM Falubaz II Zielona Góra
(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górzel)
godz. 10.00 Ogólnopolski Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski)
godz. 10.00 II Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Pole Golfowe w Przytoku, organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)
godz. 12.00 XVII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra (boisko i hala Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
godz. 12.00 Rajd Rowerowy Gladiator MTB (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać")
godz. 14.00 Bieg Gladiatora dla Dzieci (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
godz. 15.00 III Charytatywny Bieg Gladiatora (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)
godz. 15.00 Mecz piłki nożnej IV ligi KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Witnica
(boisko - „dołek”, MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem…
obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 11.00 - 19.00 „Cosplay” w programie: warsztaty, pokazy, przygotowywanie strojów, turnieje i wolne granie w gry planszowe
(ul. Fabryczna 13b, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)
WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)
Wystawy czasowe:
„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała:
Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”
WINOBRANIE 2018 - PROGRAM
WINOBRANIE 2018 - NIEDZIELA 16 września
MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00
FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
- Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
- Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
- Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
- Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)
WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)
WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)
WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)
godz. 16.00 Robert Dorosławski „Nie tylko kobieta” reż. Robert Dorosławski
godz. 19.00[/] Herbert Berger „Małe zbrodnie małżeńskie” reż. Karol Jerzy Wróblewski
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego (ul. Pod Filarami)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 - 18.00 „Biała Wielkopolska” pokazy kulinarne i degustacje potraw (przy ratuszu)
Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?