Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Biblioteka Główna w Nowej Soli
  Nowa Sól, ul. Bankowa/3, +48 68 355 34 28

  12:00 - 13:30 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  12:00 Otwarcie hybrydowej wystawy nt. Henryka Sienkiewicza i jego twórczości (prezentacja, film dokumentalny oraz wydruki fotografii, rękopisów) 12:30 aktorskie czytanie fragmentów "Quo vadis" w wykonaniu Terminus a Quo 13:00 wspólne czytanie ulubionych fragmentów powieści ok. 13:30 - zakończenie. W trakcie spotkania można będzie otrzymać pamiątkową zakładkę z pieczęcią. W godzinach 12:00 - 16:00 w Ogrodzie Sztuk otaczającym Bibliotekę przez głośniki emitowane będą fragmenty "Quo vadis". Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą własnych egzemplarzy powieści.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, która w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ