Inwestycja ma być gotowa do października 2020 roku, pierwszy pacjenci w nowym centrum pojawią się na początku 2021 roku © Mariusz Kapała / GL
[4/16]

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Sprawdziliśmy, co dzieje się na placu budowy [ZDJĘCIA]

Inwestycja ma być gotowa do października 2020 roku, pierwszy pacjenci w nowym centrum pojawią się na początku 2021 roku.

Prezes Mostostalu Marek Morawski obiecuje, że dołoży wszystkich sił, by tak potrzebna Lubuszanom placówka powstała w terminie i spełniła wszystkie oczekiwania. Wierzy, że CZMiD stanie się ważnym ośrodkiem zdrowia na mapie kraju. Prezes Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyński dodaje, że nowy obiekt to także poprawa warunków w istniejących już budynkach, skąd przeniesie się kilka oddziałów.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze pierwszych pacjentów przyjmie w 2021 roku. Przypomnijmy: 23 września 2018 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie budowy i podpisanie Aktu Erekcyjnego, a do 30 października 2020 r. przewidywane jest zakończenie robót budowlanych. Mieszkańcy bacznie obserwują, co się dzieje za wysokim płotem na terenie zielonogórskiego szpitala. I nie ma się co dziwić, bo to tutaj powstaje wyjątkowe miejsce spełniającej najwyższe standardy nowoczesnego pediatrycznego szpitala realizującego leczenie ogólnopediatryczne i specjalistyczne. Dodatkowo centrum zdrowia stanie się również bazą naukowo-dydaktyczną dla Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajrzeliśmy, jak idą pracę. Wprawdzie od wbicia pierwszej łopaty niewiele minęło, ale widać, że na placu budowy sporo się dzieje. Zobaczcie zdjęcia zrobione 2 stycznia 2019 roku.