W upale Falubaz Zielona Góra przed Stalą Gorzów [ZDJĘCIA]

cekon
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra wygrali na swoim torze turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Cezary Konarski
Żużlowcy Francepolu Falubazu Zielona Góra najlepiej radzili sobie w upale, który towarzyszył zawodnikom rywalizującym w kolejnej rundzie eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zielonogórzanie triumfowali na własnym torze.

Zwycięski zespół był faworytem turnieju. Złożony bowiem został wyłącznie z żużlowców, którzy ścigają się w meczach ekstraligowych – Norberta Krakowiaka, Mateusza Tondera i Damiana Pawliczaka.

Takich zawodników w swoim składzie miała też drużyna Truly.work Stali Gorzów, która wspólnie z ekipą PSŻ-u Poznań zajęła drugie miejsce. Wśród gorzowian ścigał się najlepszy żużlowiec turnieju Mateusz Bartkowiak. Stalowiec po trzech wygranych wyścigach, dopiero w przedostatniej gonitwie zawodów musiał uznać wyższość rywala. Pokonał go Norbert Krakowiak.

Druga zielonogórska drużyna – Elektrociepłownia Falubaz – „otarła” się o turniejowe podium. Do gorzowian i ekipy poznańskiej straciła bowiem tylko jeden punkt.
We wtorek (4 czerwca), również na zielonogórskim torze, rozegrane zostaną następne zawody DMPJ. Początek o godz. 18.

WYNIKI
1. Francepol Falubaz Zielona Góra – 25 pkt.: Norbert Krakowiak 8+1 bonus (3,0,2*,3), Mateusz Tonder 10 (1,3,3,3), Damian Pawliczak 7+3 (2*,2*,2*,1);
2-3. Truly.work Stal Gorzów – 21 pkt.: Alan Szczotka 9+2 bonusy (2,2*,3,2*), Kamil Pylewski 1 (0,0,1,0), Mateusz Bartkowiak 11 (3,3,3,2);
2-3. Power Duck Iveston PSŻ Poznań – 21 pkt.: Bartosz Curzytek 6+2 bonusy (2*,1*,2,1), Michał Curzytek 7+1 (1,1*,2,3), Marek Lutowicz 8 (0,3,2,3);
4. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 20 pkt.: Nikodem Bartoch 8+1 bonus (3,2*,1,2), Jakub Osyczka 10 (1,3,3,3), Fabian Ragus 0 (t,0,0,-), Damian Boduch 2+1 (2*,t);
5. Betard Sparta Wrocław – 6 pkt.: Patryk Wojdyło 5 (2,1,2,d), Mateusz Panicz 1 (u,1,w,-), Wiktoria Garbowska 0 (w,0,w,d);
zespół niesklasyfikowany (brak zawodników): Euro Finannce Polonia Piła – 11 pkt.: Piotr Gryszpiński 8 (3,1,1,3), Krystian Iwański 3 (1,0,1,1).

OBEJRZYJ: Piotr Protasiewicz: Nie czułem palca ani nadgarstka