18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szykujesz się na Halloween? Zobacz 20 niesamowitych makijaży [zdjęcia, porady]

red.
Aleksandra Arabasz/ www.aleksarabasz.eu
Jak samemu wykonać makijaż na Halloween? Jakich użyć kosmetyków, na co szczególnie zwrócić uwagę? Podpowiedzi udzieli Wam wizażysta-charakteryzator Aleksandra Arabasz.

Inspiracje do charakteryzacji Aleksandra, autorka bloga www.aleksarabasz.eu, czerpie głównie z filmów. - Im bardziej realistycznie odtworzymy wygląd ran, tym lepiej. Niestety, nie da się tego zrobić nie podglądając natury - przyznaje makijażystka. - Do tego czytam dużo książek i czerpię inspiracje z własnej wyobraźni. Pomaga też oglądanie obrazów w galeriach sztuki czy wystaw fotograficznych. Ktoś mógłby powiedzieć, że zwariowałam, ale gdy ktoś z moich znajomych np. skaleczy się, oparzy, itd. Proszę o zrobienie zdjęcia i przesłanie mi go. Oglądam wtedy takie rany, obserwuję fakturę skóry. Przyglądam się też uważnie ludziom na ulicach – zwracam uwagę na koloryt skóry, zmarszczki, plamy, przebarwienia, kolorystykę i blizny. Przy postaciach fantastycznych najpierw sięgam do źródła (np. mitologii), opisów książkowych, tworzę projekt i historię. Do tego obserwuję pory roku i rozmawiam z dziećmi – nie ma nic lepszego jak dziecięca wyobraźnia - dodaje.

W galerii prezentujemy prace Aleksandry. Zastanawiacie się, czy wykonanie takich makijaży zabiera dużo czasu? To zależy od tego, co zrobimy. - Małe rany czasami można wykonać w 20 minut. Ale np. stworzenie zombie jest już bardziej pracochłonne i może trwać nawet 4 godziny. Wszystko przez to, że lateks lub żelatyna dość długo schną. Do tego ważny jest szczegół i realizm - przyznaje artystka.

Okazuje się również, że coraz więcej osób wybierając się na imprezę halloweenową, chce całkowicie się zmienić i dostosować do panującego wtedy klimatu. - Wśród kobiet popularne są wampirzyce, burleska, Dia de los Muertos znana też jako Sugar Skul, makijaże artystyczne na ładne wiedźmy. Panie chcą w większości wyglądać ładnie i schludnie. Natomiast u panów częstym motywem są rany cięte, dziury po kulach, zombie i tworzony za pomocą body paintingu Zombie Boy. Często jednak jest tak, że wstępnie klienci pokazują zdjęcia znalezione w Internecie, a ja przygotowuję im indywidualny projekt do akceptacji narysowany na kartce i pokazujący rozmieszczenie ran, sposób zdobienia. Moi klienci jednak często też ufają mi bezgranicznie i dają zaszaleć oczekując metamorfozy i czekając na efekt końcowy. Wtedy też tworzę postać według wytycznych, ale na bieżąco, bez wstępnych projektów - opowiada Aleksandra.

PORADY

A jak wykonać taki podstawowy makijaż w domu? Jakich użyć kosmetyków?
- Osobiście używam kosmetyków znanych marek charakteryzatorskich, które przeznaczone są do profesjonalnego wykonania charakteryzacji. Są to np. wosk charakteryzatorski, płynny lateks, tłuste lub wodne farby, sztuczna krew, doklejki, plastelina. Ale makijaż możemy zrobić także w warunkach domowych korzystając z barwników spożywczych, żelatyny, czy zwykłych kosmetyków drogeryjnych (jeśli jest to oczywiście prosty makijaż np. wampirzycy).

O czym pamiętać, żeby nie przesadzić?

- O nakładaniu cienkich warstw produktów. Im mniej tym lepiej. Zawsze możemy coś dołożyć, a gdy poniesie nas już na samym początku, to ciężko jest pozbyć się np. plam. Ale przy charakteryzacjach często im więcej tym większy efekt!

Co jest najważniejsze przy wykonywaniu takiego makijażu?
- Zabezpieczenie skóry i włosów. Nie chcemy przecież zrobić sobie darmowej depilacji i pozbawić się np. brwi! Przy prostszych makijażach ważne jest, aby odpowiednio wprowadzić produkty w skórę – aby nic nie rozmazało się i mogło przetrwać całą noc. Dodatkowo ważna jest estetyka pracy!

A gdy już pokusimy się o coś więcej, czyli charakteryzację prosto z filmu grozy, czy wystarczą kosmetyki zakupione np. w drogerii?

- Takie charakteryzacje można w prosty sposób przygotować w domu używając np. żelatyny spożywczej i chusteczek higienicznych. Nie polecam produktów drogeryjnych, ale i one często sprawdzają się do niektórych charakteryzacji (czerwona szminka wymieszana z gliceryną może imitować krew). Często możemy dostać proste kosmetyki np. do malowania dziecięcych twarzy. Są ogólnodostępne. Jeśli jednak chcemy, aby charakteryzacja wyglądała profesjonalnie – warto udać się do osoby, która zajmuje się takimi makijażami. Ona wie w jaki sposób używać profesjonalnych kosmetyków bez uszczerbku na zdrowiu klienta, do tego nie wydamy majątku na kosmetyki, które potem będą stały i do niczego się nie przydadzą. To droga inwestycja i kompletnie nieopłacalna na raz. Poza tym, lateksu kosmetycznego do wykonania większości charakteryzacji nie dostaniemy w zwykłej drogerii. Takie kosmetyki nie mają żadnych właściwości pielęgnacyjnych, są ciężkie i trwałe a nieumiejętnie stosowane wyrządzą więcej krzywdy niż pożytku.

______________________________________________
Zobacz również: Jak wykonać oryginalny makijaż na Halloween?

źródło: Roxxsaurus/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto