Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Pełnomocnika Marszałka zdobyła drużyna Urzędników!

Grażyna Wyczałkowska
Po niezwykle zaciętej i ambitnej walce w hali WOSiRu w Drzonkowie urzędnicy pokonali dziennikarzy w meczu siatkówki o Puchar Pełnomocnika Marszałka Województwa Lubuskiego ds. Równego Traktowania Grażyny Wyczałkowskiej.

W pierwszym secie zmierzyły się ze sobą reprezentacje kobiet. Dziennikarki wygrały gładko 25 do 16. W drugim dziennikarze ulegli urzędnikom 20 do 25. Set trzeci, w którym grały reprezentacje mieszane (połowa zawodniczek, połowa zawodników w drużynie) po wyrównanej grze wygrała drużyna urzędników.

W czwartym długo utrzymywał się wynik remisowy, ale w połowie seta dzięki skutecznej zagrywce dziennikarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i tylko powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 25 do 15. Tie break, na prośbę zawodników również rozgrywano do 25 punktów. Przy stanie 23 do 18 dla dziennikarzy wydawało się, że ich zwycięstwo jest niezagrożone. Szalę zwycięstwa przechyliła jednak skuteczna zagrywka urzędników i to oni cieszyli się ze zwycięstwa wygrywając piątego seta 26:24

Zarówno wygrana jak i przegrana drużyna – w ramach równego traktowania – otrzymały puchary dla reprezentacji kobiet i mężczyzn. Także najlepsi zawodnicy:

Urzędnicy: Marta Kurzawska i Grzegorz Jasiczek (Urząd Marszałkowski)

Dziennikarze: Marta Gąsior (Radio INDEX) i Kosma Zatorski (Gazeta Wyborcza)

Wśród kibiców rozlosowano nagrody ufundowane przez Europosła Artura Zasadę (profesjonalne kije do nordic walking i pasy z bidonami) i Urząd Marszałkowski (plecak i koszulki).

Mecz zaszczyciła swoją obecnością Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak. Obecni byli też Roman Rakowski burmistrz Sulechowa, Bogusław Sułkowski dyrektor WOSiR i Anna Sulima menedżer ds. kultury fizycznej, sportu i promocji WOSiR.

Gościem specjalnym meczu był Józef Sałek – komisarz techniczny Ligi Piłki Siatkowej, sędzia klasy państwowej, który sędziował pierwszego seta. Sędzią Głównym zawodów był Włodzimierz Włodarczyk – sędzia pierwszej klasy i trener siatkówki, wspomagali go Justyna Flis (kl. I), Piotr Flis (kl.I) i Hubert Czech (kl. II).

Celem meczu było zintegrowanie obu środowisk. Zarówno dziennikarze jak i urzędnicy podkreślali, że to świetna inicjatywa i droga poprzez sport do wzajemnego poznania i budowania pozytywnych relacji.

URZĘDNICY – DZIENNIKARZE 3:2 (16:25, 25:20, 26:24, 15:25, 26:24)

URZĘDNICZKI: Zyta Ostrowska, Małgorzata Sommer-Kluj, Magdalena Warszawska, Mirosława Dulat, Agnieszka Chorążyczewska, Justyna Śmielska-Saniuk, Aleksandra Paszkiewicz;

URZĘDNICY: Arkadiusz Dąbrowski, Tomasz Linda, Piotr Gaweł, Grzegorz Jasiczek, Rajmund Binek, Marcin Morkowski, Robert Morkowski, Marcin Senkowski (kapitan), Radosław Brodzik

DZIENNIKARKI: Agata Sendecka (TVP), Aleksandra Bąk (TV Odra), Monika Suder (RTV Lubuska), Agnieszka Morawska-Król (Radio ESKA), Marta Gąsior (Radio INDEX), Monika Zapotoczna (RTV Lubuska);

DZIENNIKARZE: Sławomir Janusz (Gazeta Wyborcza), Łukasz Chybiński (RTV Lubuska), Łukasz Łukaszewski (RTV Lubuska), Remigiusz Grześkiewicz (Radio INDEX), Piotr Korzeniewski (Radio INDEX), Mateusz Jędraś (Radio INDEX), Janusz Życzkowski - kapitan (Polskie Radio), Kosma Zatorski (Gazeta Wyborcza)
........................................................

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!