Pierwsza Lubrzańska Dziesiątka o Złotego Nenufara w cyklu Biegowe Grand Prix Powiatu Świebodzińskiego cz. II

Wiesław Zdanowicz
Znakomita pogoda, bardzo dobra organizacja, dobre wyniki rywalizacji w Pierwszej Lubrzańskiej Dziesiątce o Złotego Nenufara 2019 Wiesław Zdanowicz
Zwycięzcą sobotniego, 18 maja, biegu na dystansie 10 km z czasem 37:56 został Krzysztof Wierzbicki z Poznania, a najlepszą zawodniczką z czasem 47:30 okazała się Elwira Bałenkowska ze Świebodzina. Do rywalizacji stanęło 158 zawodniczek i zawodników, a wśród nich 80-letni Jan Czop z Babimostu (ambasador Biegowego Grand Prix) i dwa lata od niego starszy - Jarosław Algierski ze Świebodzina, tegoroczny brązowy medalista mistrzostwa świata w Toruniu w sztafecie 4 x 200 m. W biegu uczestniczył m.in. Zbigniew Szumski, starosta świebodziński. Impreza została świetnie przygotowana przez miejscowych działaczy ze Stowarzyszenia Aktywni Razem i jeszcze lepiej przeprowadzona. Brawa dla wszystkich!