18 lat temu, dokładnie 16 lipca 1997 roku, przez Nową Sól przeszła fala kulminacyjna powodzi, którą do dziś nazywamy powodzią tysiąclecia.

Nowa Sól obroniła się się przed wodami Odry, jednak nie uchroniła się przed podtopieniem kilku ulic wodami jej dopływów. - Pomimo tego był to wielki sukces Nowosolan, gdyż zapobiegli wdarciu się wody z głównego nurtu rzeki, co miałoby katastrofalne następstwa. W tym aspekcie Nowa Sól przedstawiona została medialnie jako jedyne miasto, które obroniło się przed Odrą. Na początku XXI stulecia podjęliśmy starania o budowę nowoczesnych zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Inwestycję w postaci ściany przeciwpowodziowej zrealizowano w latach 2006-2007. Zabezpieczenia te uchroniły miasto przed skutkami kolejnej powodzi w 2010 r., której skala zbliżona była do tej z 1997 r. - czytamy na stronie www.nowasol.pl
_____________________________
Powódź tysiąclecia na zdjęciach:

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kompat.bugs3.com (gość)

Na powódź nie pomożemy, lecz na problemy ze sprzętem elektroicznym TV, komputer antana tak :) kompsat24.pl