Medale nowosolan w mistrzostwach Polski BMX Racing. Zobacz zdjęcia

Edward GurbanZaktualizowano
W niedzielę 7 lipca, w Nowej Soli odbyły się mistrzostwa Polski BMX Racing Edward Gurban
Z udziałem blisko 50 zawodniczek i zawodników z całej Polski, na torze Skate Racing Stowarzyszenia „Park” w Nowej Soli, w niedzielę 7 lipca, odbyły się mistrzostwa Polski BMX Racing.

Tytuły mistrzowskie zdobyli:

• juniorki: Marika Kudra (Wadowice);
  • juniorki młodsze: Magdalena Cop (Rydułtowy);
  • elita kobiet: Elżbieta Figura (Katowice),
  • młodzicy: Igor Ratajczak (Spark Nowa Sól);
  • juniorzy młodsi: Szymon Adamczyk (Lublin), a za nim uplasowali się kolejno: Kuba Żurek, Adam Komisaruk, Kamil Bandurowski (wszyscy Spark Nowa Sól);
  • masters: Karol Plura (Poznań), Elita Gustaw Dądela (Wadowice).

W kategorii junior trzy miejsca na podium zajęli nowosolanie: Aleksander Marchwiński, Kacper Jakubas i Jakub Ostrowski (wszyscy Spark Nowa Sól). Wcześniej zawody dla dzieci (2009-11) wygrał Emil Gorlicki (Dzierżoniów), a dla żaków (2007-8) Gracjan Zborowski (Nowa Sól). 3. był Franek Ostrowski a 5. Dawid Depta (N. Sól).

Zawody wzorowo przeprowadziło stowarzyszenie Park, którym kieruje Łukasz Hendel.

POLECAMY: Młodzi zawodnicy rywalizowali w Nowej Soli w jeździe na rowerach BMX