Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LUBUSKIE. Od początku roku na lubuskich drogach zginęły 33 osoby i doszło do 211 wypadków. Najczęstszym powodem tragedii jest prędkość

materiały policji, oprac. (sndr)
W akcji "Wiosna na drogach" wzięło udział ponad 40 policjantów ruchu drogowego i oddziałów prewencji rozlokowanych na terenie powiatu gorzowskiego.
W akcji "Wiosna na drogach" wzięło udział ponad 40 policjantów ruchu drogowego i oddziałów prewencji rozlokowanych na terenie powiatu gorzowskiego. mat. policji
Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 211 wypadków, w których życie straciły 33 osoby, a 245 zostało rannych. Policjanci robią wszystko, by nie było więcej tych tragedii. Śmierć na drogach najczęściej spowodowana jest nadmierną prędkością.

- Wraz z wiosną na drogach robi się coraz tłoczniej i bardziej dynamicznie. Wspaniała aura determinuje fakt, że zmotoryzowani czują się coraz pewniej. Efekt? Gaz do dechy i w wielu sytuacjach podróż kończona zdecydowanie za wcześnie. Najczęściej na przydrożnym drzewie. O skutkach nie trzeba zbyt obrazowo się rozpisywać, bo każdy je zna. Są tragiczne - informuje rzecznik lubuskiej policji, nadkom. Marcin Maludy.

Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 211 wypadków, w których życie straciły 33 osoby, a 245 zostało rannych. W minionym roku do połowy maja doszło do 217 wypadków, w których lekkie obrażenia odniosły 275 osoby, a zginęło 29 osób.

- Lubuscy policjanci jako przedstawiciele służby najbardziej odpowiedzialnej za drogowe bezpieczeństwo robią wszystko, aby każdy na drodze mógł czuć się bezpiecznie.Liczne kontrole trzeźwości sprawiają, że liczba pijanych za kierownicą z 9000 tys. w roku 2008, spadła do 2500 w roku minionym. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. To każdego dnia wysoka aktywność policjantów, w szczególności ruchu drogowego sprawia, że ryzyko uczestnictwa w zdarzeniu drogowym jest coraz mniejsza.W 2018 roku lubuscy policjanci przeprowadzili blisko 600 tysięcy badań. I to tylko sama „drogówka” - wyjaśnia nadkom. Maludy.

Policjanci działają już na lubuskich drogach i prowadzą działania pod hasłem "Wiosna na drogach". W akcji wzięło udział ponad 40 policjantów ruchu drogowego i oddziałów prewencji rozlokowanych na terenie powiatu gorzowskiego.

- W wyniku przeprowadzonych działań wykonano ponad 300 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wystawiono 48 mandatów i zabezpieczono 8 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h - informuje rzecznik lubuskich policjantów.

Jaki jest cel tych działań? Wielu kierowców wraz z wiosną i dobrymi warunkami na drogach pozbywa się pokory i pewniej naciska pedał gazu, a to ma przełożenie na większą liczbę zdarzeń na drogach. Takie działania policji, jak "Wiosna na drogach" mają być organizowane cyklicznie.

- Chodzi także o uświadomienie kierowcom, że nadmierna prędkość do droga do tragedii. Na pewno nie ta, którą sobie obieramy przed podróżą. Włączmy myślenie - dodaje nadkom. Maludy.

Polecamy również:

[g]13559889 [/g]

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: LUBUSKIE. Od początku roku na lubuskich drogach zginęły 33 osoby i doszło do 211 wypadków. Najczęstszym powodem tragedii jest prędkość - Gazeta Lubuska

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto