Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lin po chociemyślańsku

JP
Lin po chociemyślańsku

Autorka: Dorota Grabia, Chociemyśl (gmina Kotla)
Lin po chociemyślańsku Autorka: Dorota Grabia, Chociemyśl (gmina Kotla) Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania, ul. Cmentarna 3, 67-112 Siedlisko tel. 68 414 53 91 tel./fax: 68 388 34 09 e-mail: [email protected] strona internetowa: www.klj.org.pl
Lin to ryba dla jednych wykwintna, dla innych niejadalna ze względu na zapach mułu. Jednak ten właśnie zapach nadaje rybie niespotykany, inny charakter. Tajemnica doskonałego przygotowania lina tkwi w tym, by go nie skrobać z łusek. Łuski są bardzo delikatne i podczas smażenia rozpuszczają się nadając potrawie miły i charakterystyczny smak. Dziś Kraina Lasów i Jezior poleca potrawę z tej ryby.

LIN PO CHOCIEMYŚLAŃSKU
ZDROWIE W RYBIE

Autorka: Dorota Grabia, Chociemyśl (gmina Kotla)

Składniki:
Lin – 1 kg
1 szklanka śmietany
2 średnie cebule
Pół kostki masła
2 łyżki oliwy
Sól, pieprz, natka pietruszki, sok z cytryny
Kilka sztuk grzybków

Wykonanie:
Potrawę zaczynamy od dokładnego oczyszczenia ryby, wypatroszenia jej i dokładnego umycia. Nie należy skrobać łusek. Są one bardzo delikatne i podczas smażenia rozpuszczają się, nadając potrawie charakterystyczny smak.

Rybę posolić i skropić sokiem z cytryny. Na patelni rozgrzać znaczną ilość masła, dodać odrobinę oliwy, wrzucić łyżkę mielonego czarnego pieprzu – podsmażyć, aż wydobędzie się z niego intensywny aromat. Na tak podsmażony pieprz kładziemy rybę. Smażyć z każdej strony na średnim ogniu przez 3 minuty. Następnie dodać cebulkę pokrojoną w dość drobną kostkę i smażyć dalej przez chwilę. Gdy ryba lekko się zabrązowi, zalać śmietaną i dusić około 20 minut. Na koniec posypać natką pietruszki i dodać usmażone grzybki. Rybę podawać z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem.
Pamiętać należy, że potrawę najlepiej popijać zimnym, wytrawnym winem.

Ciekawostki:
Lin to ryba dla jednych wykwintna, dla innych niejadalna ze względu na zapach mułu. Jednak ten właśnie zapach nadaje rybie niespotykany, inny charakter. Tajemnica doskonałego przygotowania lina tkwi w tym, by go nie skrobać z łusek. Łuski są bardzo delikatne i podczas smażenia rozpuszczają się nadając potrawie miły i charakterystyczny smak.

Zobacz koniecznie: Lubuskie kulinaria

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasztet z białej fasoli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto