Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jej stroje nosiła Doda i DJ Adamus. A teraz oceniane są przez jury "Project Runway"

red.
Anna Młynarczyk w programie "Project Runway"
Anna Młynarczyk w programie "Project Runway" materiały prasowe TVN
Pochodzi z Modrzycy koło Nowej Soli. Ma 26 lat, z wykształcenia jest technikiem farmaceutycznym, z pasji kick bokserką i... projektantką. Annomalia słynie z nietuzinkowych i niebanalnych projektów, jak m.in.: sukienki z ziaren kawy, soli, czy płyt CD/DVD. Swoje dzieła prezentowała na Fashion Week Poland. Jest także autorką scenariuszy i opraw artystycznych wydarzeń, jak Sunrise Festival, Widowisko Winobraniowe, Bombay Sapphire. W jej strojach zobaczyć mogliśmy m.in. DJ Adamusa, czy Dodę. Jak sama podkreśla, tworzy dla osób świadomych swojej indywidualności. Pewna siebie, odważna i silna - taka jest właśnie Anna Annomalia Młynarczyk, którą obecnie oglądać możemy w programie "Project Runway".

Często wracasz w rodzinne strony? Nowa Sól jest dla ciebie źródłem inspiracji?
Tutaj jest moja mama, jest teatr Terminus A Quo, w którym spędziłam młodzieńcze lata - ogromna inspiracja. Są tutaj niezwykle dla mnie ważne codzienne treningi z Tomkiem Makowskim. Ale przede wszystkim jest tutaj spokój, za którym notorycznie tęsknię będąc w dużym mieście.

Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się ze światem mody i postanowiłaś zostać tam na dłużej?
Ciężko to jednoznacznie określić. Moda od zawsze była mi bliska. Ale po raz pierwszy prawdziwego świata mody doświadczyłam dzięki pewnej wielkiej kobiecej osobowości z województwa lubuskiego. Gdy przyszłam, dawno temu, do niej do biura prosić o mecenat finansowy i mentorski nad stowarzyszeniem, dała mi bezcenny dar. Była to kartka z dziesięcioma pytaniami dotyczącymi wyznaczania sobie celów w życiu. Dzięki niej, jakiś czas później, byłam na swojej pierwszej prezentacji sukienki z ziaren kawy i sukienek z soli na Fashion Week Poland. To był moment, kiedy uwierzyłam, że nie ma znaczenia z jakiego domu się wywodzisz, jaki jest twój status majątkowy, czy jak wyglądasz. Uwierzyłam w swój talent i to, że mogę zrobić wszystko, co tylko chcę, o ile chcę tego naprawdę.

Założyłaś firmę w wieku 17 lat. Czy było łatwo w tak młodym wieku zacząć już realizować tak poważny cel?
Miałam pomysł na realizację swojej pasji i jej komercjalizacji. Złożyłam wniosek o dotację na otwarcie firmy i się udało.

Firma działa do dzisiaj i cały czas się rozwija. Jak to robisz? Jak udaje ci się przetrwać w tym, uważanym przez niektórych, trudnym i dość specyficznym świecie mody?
To jest wieczna walka, wieczne ścieranie się z rzeczywistością. Przeżyłam wiele upadków, ale miałam też sukcesy. Trzeba być bardzo uważnym na rzeczywistość, słuchać kiedy mówią, patrzeć tak, jakby za moment mieli wydłubać ci oczy. Świat jest przychylny jeżeli jesteś pracowity i otwarty. Jeżeli mimo strachu stawiasz kolejne kroki, a kiedy upadasz, po prostu podnosisz się i idziesz. Modę interpretuję po swojemu, szukając nowego wyrazu, nowych mediów mody. Realizuję performance, prezentacje modowe, filmy. Cały czas działam i przede wszystkim, jeżeli się zatrzymuję, to po to tylko, aby zobaczyć, czy to co robię jest zgodne z moim sercem. Jeżeli tak jest - idę dalej, jeżeli nie - szukam rozwiązania, zmieniam, zakańczam...

Jak opisałabyś swój świat mody - świat pasji?
To wieczne poszukiwanie rozwiązań do prezentacji swoich idei i wizji. To nieustanne wybory i cierpliwość, której często mi brakuje. To też ogromna ilość pracy, zarwanych nocy, niekomfortowych podróży, braku finansów na wszystko. Wszystko to, aby zrealizować myśl, która aktualnie mi przyświeca. A mam takie szczęście, że moje wizje rzadko są zwyczajne, normalne, a jeszcze rzadziej rozumiane.

Dla kogo tworzysz?
Tworzę dla osób świadomych swojej indywidualności, dla osób które cenią sobie myśl w modzie, dla ludzi wrażliwych i mocnych zarazem.

Co inspiruje cię jako artystę. Czy jest ktoś, kogo stawiasz sobie za wzór?
Inspiruje mnie moje życie codzienne, ponieważ jest tak intensywne i tak zmienne. Ciężko tutaj wyznaczyć jeden nurt. Są to zarówno sztuki walki, teatr, taniec współczesny. Niezwykle ważna dla mnie jest muzyka, sztuka konceptualna, obraz ruchomy działa na mnie też mocno. Ale ostatnio szukam w sobie spokoju, ciszy i wzmacniam się medytacjami i hartowaniem charakteru na treningach u Tomka Makowskiego. Wzorem dla mnie jest moja mama, najważniejsza osoba na świecie. Jest też dla mnie inspiracją, gdy tworzę, gdy coś mi nie wychodzi. Gdy po raz kolejny muszę zaczynać od nowa. Wtedy przypominam sobie jej hart i od razu mam siłę, aby podbijać świat. Anja Rubik to druga osoba, już ze świata wielkiej mody, która jest dla mnie ogromną inspiracją i teraz mam niesamowity zaszczyt być oceniana właśnie przez nią.

No właśnie. Postanowiłaś spróbować swoich sił w programie "Project Runway". Decyzja o twoim udziale pojawiła się spontanicznie, czy masz tutaj konkretny plan?
W programie znalazłam się dzięki mojej menadżerce i przyjaciółce Idze Chojnickiej, która zaproponowała mi zgłoszenie się właśnie do "Project Runway". Tak też zrobiłam. Udział w programie jest kolejnym krokiem na naszej wspólnie wytyczonej drodze rozwoju mojej kariery modowej.

Czego spodziewasz się po programie?
Mam nadzieję, że zdobędę popularność, która natomiast pozwoli mi zdobyć nowe rzesze odbiorców.

Dziękuję.

****
Kolejny odcinek programu „Project Runway” w środę o godzinie 21.30 w TVN.
Tomasz Ossoliński: Pierwsza edycja to było przedszkole, a tu jest szkoła średnia

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto