IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur 2018: ponad 800 zawodników [ZDJĘCIA, FILM]

kw
IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur
IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur Karolina Wojna
Rekordowa liczba ponad 800 zawodników zgłosiła się do udziału w IV Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur 2018. Bieg ukończyło 710 osób. [ZDJĘCIA]

IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur 2018 [ZDJĘCIA, FILMY]

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w tegorocznym półmaratonie ulicami Piotrkowa. Pierwsi na mecie byli już po godzinie i 10 minutach!

TAK WYGLĄDAŁ START

W tym roku uczestnicy biegną na dwóch dystansach - 21,09 km oraz 5 km. Wśród zgłoszonych uczestników są przedstawiciele wielu zawodów: policjanci (12), lekarze (19), strażacy (15), nauczyciele (31), jest też Drużyna Laury (liczy 236 osób) i biegacze piotrkowskiego klubu Endorfina.

NOCNY PÓŁMARATON PIOTRKOWSKI 2017: PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

Wyniki

Kategoria OPEN Mężczyźni
Pierwszy na mecie - z rekordem trasy - pojawił się Hoea Kiplagat Tuei z Kenii (1:04:57). Drugi był Pavel Verecky z Ukrainy (1:08:04), trzeci Abderrahim Elasri z Maroka (1:08:05), czwarty Moses Kipruto Kibire także z Kenii (01:09:26), a piąty Łukasz Woźniak (01:10:00).

Pierwsi na mecie w kategorii OPEN mężczyzn

Kategoria OPEN KobietyPierwsze miejsce zajęła Monika Kaczmarek (01:14:17), która nagrodę odbierała... dwukrotnie, bo już po pierwszej dekoracji okazało się, że także pobiła rekord trasy, a to oznacza dodatkowe 3 tysiące zł. Druga na mecie i podium była Zita Kascer z Węgier (01:15:37), trzecia Svetlana Kovgan z Bułgarii (01:18:14), a dwa kolejne miejsca zajęły biegaczki z Ukrainy: Velentyna Kiliarska (01:20:21) i Natalija Semenovych (01:20:22).

Kategoria piotrkowianie - mężczyźni
Pierwszy na mecie Jan Wychowałek (1:13:36), drugi był Maciej Masiarek (1:23:16), trzeci, mimo kontuzji na trasie, Kacper Krzysztofik z drużyny Triaktywny Piotrków (1:24:14).

Kategoria piotrkowianie - kobiety
Pierwsze miejsce zajęła Renata Głowacka z klubu Triaktywny Piotrków, która pobiła życiowy rekord (01:45:22), druga na mecie była Donata Filipek (01:48:01), a trzecia Sylwia Danielik - Słodkowska (01:48:22).